Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Budiwo, 2009-02-17
Dużo kartek, ale bardzo czytelne.
dabu1, 2009-10-21, ocena:
dobra diagnoza
brychtka, 2012-08-01, ocena:
bardzo dobre, tylko już trochę nieaktualne(niezgodne z nową podstawą) a szkoda..
SZKOŁA PODSTAWOWA
W DRUGNI
Scenariusz zajęć zintegrowanych
w klasie II
Prowadząca:
mgr Adela Pałyga
Drugnia 31 maja 2007r.
Konspekt zajęć edukacji polonistycznej
– hospitacja diagnozująca
Prowadząca zajęcia: ADELA PAŁYGA
Data: 31 maja 2007r.
Klasa: II
Czas trwania: 45 minut
Temat zajęć: Czytamy tekst ze zrozumieniem. Sprawdzamy wiadomości
i umiejętności gramatyczno – ortograficzne.
Cel główny: Zdiagnozowanie gramatyczno – ortograficznych wiadomości i
umiejętności uczniów
Cele szczegółowe:
U c z e ń:
- czyta cicho ze zrozumieniem nowy tekst;
- wybiera poprawną odpowiedź korzystając z tekstu „Wkrótce wakacje”;
- układa pytanie do podanego zdania;
- porządkuje wyrazy w kolejności alfabetyczne;
- posiada wiadomości o sylabach i samogłoskach;
- wyróżnia części mowy i prawidłowo je wpisuje do tabeli;
- tworzy liczbę pojedynczą do podanej liczby mnogiej rzeczowników z
przymiotnikami;
- zna pisownię wyrazów z rz po spółgłoskach;
- zna rodzaje rzeczowników i przymiotników;
- umie tworzyć wyrazy zdrobniałe;
Metody pracy: słowne, kreatywne pisemne, praca z tekstem, burza pytań
Formy pracy : zbiorowa, indywidualna jednolita
Środki dydaktyczne: karta pracy dla każdego ucznia
Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczniów i gości.
2. Praca z tekstem „Wkrótce wakacje”.
• rozdanie uczniom Kart Pracy i wykonanie - ćw.1
• wykonanie- ćw.2 - sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do tabeli)
3. Układanie i zapis pytania do wyróżnionego zdania w tekście „Wkrótce wakacje” ćw.3
- sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do tabeli).
4. Układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej – ćw.4 - sprawdzenie (wpisanie liczby punktów
do tabeli).
5. Dzielenie wyrazów na sylaby i podkreślenie samogłosek na czerwono ćw.5 - sprawdzenie
(wpisanie liczby punktów do tabeli).
6. Zapis do tabeli poznanych części mowy – ćw.6 - sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do
tabeli).
7. Tworzenie liczby pojedynczej do podanych rzeczowników z przymiotnikiem w liczbie mnogiej
– ćw.7 - sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do tabeli).
8. Wpisywanie w miejsce kropek odpowiednie spółgłoski – ćw.8 - sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do tabeli).
9. Określanie rodzaju rzeczownika i przymiotnika – ćw.9 - sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do tabeli).
10. Tworzenie i zapis wyrazów zdrobniałych do podanych rzeczowników – ćw.10- sprawdzenie (wpisanie liczby punktów do tabeli).
12. Końcowa ocena pracy uczniów – zliczenie wszystkich punktów.
13. Ewaluacja zajęć
KARTA PRACY 1 – dla obserwatorów
1. Przeczytaj uważnie tekst „ Wkrótce wakacje”.
Zbliżają się wakacje. Harcerze wyjadą na obóz w Góry Świętokrzyskie. Kamil, Marcelina, Justyna i Martyna spędzą dwa tygodnie wakacji na koloniach w Tatrach. Milena, Kamila i Mateusz pojadą z rodzicami nad morze. Dominika, Arek i Wiktoria wyjadą do cioci i wujka na wieś. Wujek i ciocia prowadzą gospodarstwo agroturystyczne.
2. Wybierz poprawną odpowiedź i podkreśl ją. /2p./
A. Zbliżają się
• ferie
• wakacje ...