Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Szymanek
Data publikacji
2008-11-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
95

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zawiera opis pracy nauczyciela i ucznia. Temat lekcji dotyczy urządzeń technicznych w domu. Zadaniem nauczyciela jest zwrócenie uwagi uczniów na zasady wyboru urządzeń technicznych do mieszkania. Uzupełnieniem konspektu jest podręcznik Technika wokół nas, wydawnictwa Nowa Era.
 Pobierz (docx, 15,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

Przedmiot: Technika

Klasa: VI

Data:

Temat: Podział i zasady wyboru urządzeń technicznych w mieszkaniu.

Nauczyciel:

Szkoła: Szkoła Podstawowa

Cele ogólne:

Zaznajomienie z urządzeniami technicznymi w domu, umiejętny wybór urządzenia dla własnych potrzeb, zwrócenie uwagi na zasady wyboru urządzeń technicznych do mieszkania.

Cele szczegółowe:

Uczeń:

Wie, czym są urządzenia techniczne, zna podział urządzeń na trzy główne grupy, potrafi przyporządkować do każdej grupy konkretne urządzenia techniczne, wie, jakie są kryteria brane pod uwagę w czasie zakupu dowolnego urządzenia technicznego, potrafi odczytać i zrozumieć zasady gwarancji wybranego produktu, umie podać warunki, jakie musi spełnić karta gwarancyjna, aby była ważna.

Środki nauczania: Podręcznik, zeszyt ćwiczeń.

Rodzaj lekcji: podająca, ćwiczeniowa

Typ lekcji (wynikający z funkcji dydaktycznych):

wprowadzająca i zaznajamiająca uczniów z nowym materiałem

(wynikający z organizacji pracy):

uczenia się pod kierunkiem

Czynności nauczyciela:

wita się z uczniami

sprawdza listę obecności

prosi o odczytanie zadania domowego jedna osobę

podaje temat lekcji

wyjaśnia, czym uczniowie będą zajmować się na lekcji

wyjaśnia, co nazywamy urządzeniami technicznymi

podaje trzy główne grupy, na jakie dzielą się urządzenia techniczne

prosi o podanie przykładów urządzeń do każdej z grup

wspólnie z uczniami omawia kryteria wyboru urządzenia technicznego do mieszkania

odczytuje warunki gwarancji produktu podanego w podręczniku i wyjaśnia co, one oznaczają

podaje warunki, jakie musi spełniać karta gwarancyjna, aby była ważna

podsumowuje lekcję, prosząc o podanie trzech grup urządzeń technicznych

prosi o wykonanie ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń i o przyniesienie dowolnej instrukcji obsługi urządzenia technicznego

żegna się z uczniami.

Czynności uczniów:

witają się z nauczycielem

odczytują zadanie domowe

zapisują temat w zeszycie

odpowiadają na pytanie

wykonują zadanie

żegnają się z nauczycielem.

Podpis nauczyciela prowadzącego Podpis nauczyciela hospitującego