Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt zajęć z języka angielskiego
Nauczyciel: Katarzyna Polewczyk
Klasa 1A
Data: 09.06.2008
Temat: Food, foof, food
Cel główny: poszerzenie utrwalenie nowego słownictwa, ćwiczenie poznanych zwrotów,
Cele szczegółowe:
- przypomnienie słownictwa nazwy produktów spożywczych,
- ćwiczenie i doskonalenie umiejętności czytania, pisania oraz wymowy nowych wyrazów,
- przypomnienie czasownika like w 1 osobie liczby pojedynczej I like.. oraz I don’t like..
- ćwiczenie umiejętności odpowiadania na pytanie o położenie Do you like….?
- zastosowanie poznanego słownictwa oraz zwrotów do budowania zdań wyrażających upodobania uczniów,
Pomoce: ilustracje przedstawiające nowe słownictwo, karty pracy, kaseta, magnetofon
Przebieg:
Powitanie uczniów, przypomnienie nazwy działu w podręczniku oraz związanej z nim tematyki. Przypomnienie poznanej piosenki „Helping Mum” oraz wysłuchanie historyjki obrazkowej z podręcznika.
Następnie uczniowie własnymi słowami opowiadają treść historyjki na podstawie ilustracji.
Przypomnienie zwrotów I like.. I don’t like…
Ćwiczenia z kartą pracy, uczniowie uzupełniają brakujące litery tworząc wyrazy oraz dopasowują je do rysunków- sprawdzenie zadania.
Następnie uczniowie układają krótkie zdania na temat swoich upodobań wykorzystując poznane słownictwo oraz zwroty-ćwiczenie ustne. Nauczyciel zadaje uczniom pytania Do you like ..?
Następnie uczniowie układają zdania do ilustracji oraz wykonują ćwiczenie, w którym opisują swoje upodobania-wprowadzenie słowa favourite.
Uczniowie odczytują zdania.
Zadanie dodatkowe krzyżówka.
Pożegnanie uczniów.
KARTA PRACY
DO THE CROSSWORD: