Dodaj publikację
Autor
Kamila Dymek
Data publikacji
2008-12-15
Średnia ocena
4,00
Pobrań
99

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Kształcenie umiejętności poprawnego zapisu liter, sylab i wyrazów. Liczenie przedmiotów w zakresie 10. 
 Pobierz (doc, 83,0 KB)

Podgląd treści

Czarnków, 05.12.2008r.

Scenariusz zajęć wyrównawczych kl. I

|Temat |Podstawa programowa: |
|Zapis w dzienniku: | |
|Kształcenie umiejętności poprawnego zapisu liter, |treści nauczania: |
|sylab i wyrazów. Liczenie przedmiotów w zakresie 10. |11) swobodne i spontaniczne wypowiedzi uczniów, |
| |19) czytanie głośne sylab, wyrazów, zdań i tekstów, |
| |22) pisanie liter, łączenie liter w sylaby, pisanie wyrazów, zdań, |
| |26)  liczenie (przeliczanie przedmiotów, niezależność liczby przedmiotów od sposobów ich przeliczania, |
| |porównywanie liczebności zbiorów), zapisywanie liczb w zakresie 1000, stopniowe rozszerzanie zakresu do 10 |
| |000, |
| |47) działalność plastyczna uczniów w różnych materiałach, technikach i formach  z wykorzystaniem tradycji |
| |regionalnych, |
| |57) gry i zabawy ruchowe, |
| |59) przestrzeganie reguł w grach i zabawach ruchowych. |

Prowadząca: Kamila Dymek

Czas realizacji: 1 godzina lekcyjna

Cele operacyjne:

Uczeń:

✓ Wzbogaca słownik o wyrazy związane ze zbliżającym się „MIKOŁAJKAMI”.
✓ Ćwiczy prawidłowe zapisywanie sylab i wyrazów.
✓ Potrafi z elementów ułożyć obrazek.
✓ Rozwija funkcje ruchowe i wyobraźnię.
✓ doskonali techniki rachunkowe w zakresie 10.

✓ Prawidłowo i starannie wykonuje zadania, zwraca uwagę na kulturę zachowania
w czasie zajęć, wobec siebie i nauczyciela.

Metody pracy:

✓ podające ( przyswajanie: pogadanka, rozmowa, )
✓ poszukujące (odkrywanie: elementy metody problemowej)
✓ praktyczno - aktywizująca (twórczych działań praktycznych)

Formy pracy:

✓ zbiorowa
✓ indywidualna jednolita
✓ indywidualna zróżnicowana

Środki dydaktyczne:

✓ karty pracy,
✓ puzzle,
✓ liczmany,
✓ kartki z nazwami zwierząt,

Przebieg zajęć:

| | | | |
|Rodzaj ćwiczenia | | | |
| |Cel ćwiczenia |Przebieg ćwiczenia |Pomoce |
| | | | |
|Odczytanie listu od |- wzbogacanie słownictwa, wdrażanie do |Wysłuchanie treści listu od |list |
|Mikołaja. |wypowiedzi wielozdaniowej, |Mikołaja. Swobodne wypowiedzi | |
| | |o wymarzonych upominkach. | |
| |- ćwiczenia funkcji wzrokowej- |Uczniowie otrzymują karty pracy, | |
|Ćwiczenia w pisaniu. |prawidłowe zapisanie sylab i wyrazów |które uzupełniają. |karty prace |
| | | | |
| | | | |
| | |Każdy uczeń otrzyma pocięty | |
| |- potrafi z elementów ułożyć obrazek |obrazek, za zadanie ma go ułożyć i | |
|Układanie puzzli. | |nakleić na kartkę |puzzle |
| | | | |
| |-ćwiczenia funkcji ruchowych-rozwijanie|Naśladujemy ruchy podanego | |
| |wyobraźni |zwierzaka. | |
|Zabawa ruchowa. | | | |
| | |Uczniowie przeliczają zgromadzone |kartki z nazwami zwierząt. |
| |- przeliczanie, zgromadzonych obrazków, |obrazki, porównują | |
|Liczenie zgromadzonych obrazków. |- podporządkowywanie |i na polecenie nauczyciela | |
| |takich samych obrazków do odpowiedniej |podporządkowują je do cyfry |Liczmany |
| |cyfry | | |
| |- doskonali techniki rachunkowe w | | |
| |zakresie 10 | | |
| | | | |
| | | | |
| |- wypełnia kontury obrazka poprzez |Kolorowanie portretu Mikołaja | |
| |kolorowanie kredkami | | |
|Kolorowanie obrazka. | | | |
| | | |Obrazek, kredki |

List od MIKOŁAJA

Drogi Remigiuszu
i drogi Patryku!

Przygotowałem dzisiaj dla Was kilka zadań.
Jeżeli je wszystkie wykonacie, to otrzymacie upominki, które zostawiłem Pani Kamili.

Mikołaj!

Zadanie 1

Przeczytaj sylaby, wyrazy i przepisz je starannie

(worek, Mikołaj, buty, ma, ol)

Wykonałem:

Zadanie 2

Ułóż z wyciętych elementów obrazek i przyklej na kartkę.