Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz quizu muzycznego
TYTUŁ QUIZU: SŁYSZĘ MUZYKĘ.
PROWADZĄCA: mgr Elżbieta Kowalska
Cel quizu:
Stwarzanie sytuacji edukacyjnych sprzyjających poznawaniu twórców i dzieł muzyki klasycznej.
PRZEBIEG KONKURSU:
1. Powitanie zespołów biorących udział w quizie muzycznym.
2. Wprowadzenie w temat: czym jest muzyka, jak nas wzbogaca?
3. W jaki nastrój wprowadza nas muzyka, co wtedy odczuwamy?
Zespoły siedzą przy stolikach oznaczonym własnym logo, w jaki sposób możemy pokazać nas dobry lub zły humor-buźki. Wybór odpowiedniego znaczka.
4. Część konkursowa:
• Dzieci odgadują słyszany utwór A. Dworaka, określają jego nastrój odpowiednim znaczkiem (buźki). -------------------------------------------------------------------------------HUMORESKA
• Sędzia przyznaje punkt za prawidłową odpowiedź.
• Zespoły losują puzzle, układają je, podają tytuł utworu, z którym je wiążą (wysłuchanie odgadniętych utworów). ------MARSZ WESELNY, TANIEC ŁABĘDZI
• Jak miała na imię adresatka tego utworu, słuchanie utworu Beethovena, podanie imienia. -------- DLA ELIZY
• Jak nazywa się muzyczny symbol, charakterystyczny dla danego kraju? ------------------ HYMN
• Podaj nazwę kraju, z którego jest ten hymn? --------- POLSKA
• Jaki tytuł nosi nasz hymn narodowy? ---------- MAZUREK DĄBROWSKIEGO
• A teraz usłyszycie jeszcze jeden hymn, spróbujcie go odgadnąć , czyj to jest hymn?? ---------- UNII EUROPEJSKIEJ
• Wprowadzenie w tematykę tańców polskich
• Prezentacja przez pary taneczne wybranego tańca, lub odgadnięcie po rekwizytach, o jaki taniec chodzi ( puzzle, czapka Krakowiaka). Zespoły podaja jego nazwę ------------- KRAKOWIAK, POLONEZ, OBEREK
• PODLICZENIE ZDOBYTYCH PUNKTÓW, OGŁOSZENIE WYNIKÓW RYWALIZACJI, WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW.
5. Poczęstunek dla uczestników quizu. Podziękowanie opiekunom i pożegnanie gości.