Dodaj publikację
Autor
Magdalena
Data publikacji
2009-02-05
Średnia ocena
3,33
Pobrań
1005

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji wychowania fizycznego. Aerobik - układ taneczny.
 Pobierz (doc, 40,5 KB)

Komentarze

roguska12, 2012-07-17, ocena:

Lekcja bardzo prosta.

Podgląd treści


Konspekt lekcji wychowania fizycznego.
DNIA :……………

TEMAT: Aerobik – układ taneczny.

CELE GŁÓWNE LEKCJI:
UMIEJĘTNOŚCI: Doskonalenie poznanych ćwiczeń kształtujących.
Doskonalenie kroków: step touch, skrzyżny, mambo.
MOTORYKA: Koordynacja ruchowa
WIADOMOŚCI: Technika wykonania poznawanych kroków i ćwiczeń.
AKCENTY WYCHOWAWCZE: Koleżeńskość

KLASA: II B / DZIEWCZYNY
MIEJSCE: sala gimnastyczna
ILOŚĆ UCZNIÓW: 14
CZAS: 45’
PRZYBORY: magnetofon, kaseta z muzyką.
DYSCYPLINA: aerobik

| | | | | |
|TOK LEKCJI |ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |CZAS |UWAGI |METODY |
| | | | | |
|Zorganizowanie grupy i | | | | |
|sprawdzenie obecności oraz |Zbiórka w szeregu. |1’ |Zebranie | |
|gotowości do zajęć. |Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. | |biżuterii. | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
|Motywacja do zajęć. |Podanie tematu lekcji i sposobu jej realizacji. | | | |
| | |1’ | | |
| |W – technika wykonania ćwiczeń. | | | |
| |Koci grzbiet. | | | |
|Rozgrzewka. |Step touch niski. | | | |
| |Step touch wysoki. |11’ | | |
| |Step touch podwójny. | | | |
| |Step touch podwójny z nogą w przód. | | |Metoda |
| |Step touch podwójny z nogą w tył. | | |naśladowcza-ścisła |
| |Step out z RR w przód. | |Nauczyciel | |
| |Step touch z RR w przód w górę. | |pokazuje i | |
| | | |objaśnia technikę | |
| | | |wykonania kroków. | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| |Układ: | |8 + 8 | |
|Kształtowanie umiejętności i |Skrzyżny P+ Mambo L+ Obrót + Kolanko P | | |Metoda |
|doskonalenie sprawności fizycznej| | | |naśladowcza-ścisła |
| |Skrzyżny L+ Mambo P + Obrót + Kolanko L |15’ |8 + 8 | |
| | | | | |
| | | | | |
| |Ćwiczenia kształtujące: BPU (brzuch, uda, pośladki) | | | |
| | | | | |
| |W leżeniu tyłem: | |Nauczyciel |Metoda |
| |A) skłon T w przód: | |tłumaczy uczniom, |naśladowcza-ścisła |
| |- ręce na karku, | |na jakie grupy mm | |
| |- ręce wzdłuż tułowia, | |jest dane | |
| |- ręce na karku z nogami prostymi w górze, |10’ |ćwiczenie. | |
| |- nogi skrzyżnie, | | | |
| |- nogi zgięte w stawach kolanowych ułożone bokiem na | | | |
| |podłożu, | | | |
| | | | | |
| |W leżeniu na boku: | | | |
| |B) nogi wyprostowane: | | | |
| |- wznos nogi zewnętrznej,(zmiana nogi) | | | |
| |- noga zewnętrzna zgięta postawiona z przodu – wznos nogi | | | |
| |wewnętrznej, (zmiana nogi), | | | |
| |- nogi zgięta w stawach kolanowych unoszenie nogi | | | |
| |zewnętrznej,(zmiana nogi), | | | |
| | | | | |
| |W klęku podpartym: | | | |
| |- wymachy nogi prawej (zmiana), | | | |
| |- noga prawa zgięta w stawie kolanowym – unoszenie nogi w | | | |
| |górę (zmiana nogi). | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| |Ćwiczenia rozciągające: | | | |
| |- rozciąganie mm nóg | | | |
| |- rozciąganie mm pośladków | | | |
| |- rozciąganie mm uda | | | |
| |- ćwiczenia oddechowe | | | |
| |- elementy jogi | | | |
|Stretching | | | | |
|Uspokojenie fizjologiczne i | | | | |
|emocjonalne. | | | |Metoda |
| |Przypomnienie celów lekcji i ocena ich realizacji. Ocena | | |naśladowcza-ścisła |
| |aktywności i osiągnięć uczniów. | | | |
| |Pożegnanie grupy. |6’ | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
|Motywacja do samodzielnej pracy | | |Zwrot biżuterii. | |
| | | | | |
| | | | | |
| | |1’ | | |