Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt z lekcji wychowania fizycznego
prowadzący ……………..
dnia……………….
TEMAT: Nauczanie zatrzymania na dwa tempa.
CELE LEKCJI:
UMIEJĘTNOŚCI: Doskonalenie kozłowania piłki
Doskonalenie podań i chwytów sprzed klatki piersiowej, kozłem.
MOTORYKA: koordynacja ruchowa, szybkość, zwinność, celność.
WIADOMOŚCI: z zakresu techniki zatrzymania na dwa tempa.
AKCENT WYCHOWAWCZY: gra fair play.
KLASA: I A-B dziewczęta
CZAS: 45'
MIEJSCE: sala gimnastyczna
PRZYBORY: piłki do siatkówki
|TOK LEKCJI |ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |CZAS |UWAGI |
| | | | |
|1. Zorganizowanie grupy i |1. Zbiórka w dwuszeregu. |1’ |Zebranie biżuterii. |
|sprawdzenie obecności. |2. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć. | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| |1. Podanie tematu lekcji i sposoby jej organizacji. | | |
|2.Motywacja do zajęć | |1’ | |
| | | | |
| |1. "Berek z kozłowaniem piłki". Wszyscy uczniowie poruszają | | |
| |się truchtem po boisku kozłując piłkę. Jeden z ćwiczących jest| | |
| |berkiem (w trakcie zabawy możemy zwiększyć liczbę berków). |15’ |N wyjaśnia zasady zabawy i czuwa|
|3.Rozgrzewka |Zmiana berka następuje po dotknięciu kogoś z ćwiczących. | |nad bezpieczeństwem. |
| |2. Kozłowanie piłki LR w kierunku partnera z jednoczesnym | | |
| |krążeniem RP.(partner j.w) | | |
| |3. Kozłowanie piłki PR w kierunku partnera z jednoczesnym | | |
| |krążeniem RL.(partner j.w) | | |
| |4. Skłon T z jednoczesnym uderzeniem piłki o podłoże. | | |
| |5. Ustawienie tyłem do partnera wyrzut piłki do partnera górą | | |
| |w tył. | | |
| |6. Jeden z ćwiczących wykonuje odbicia piłki sposobem górnym | | |
| |nad sobą, drugi wykonuje krążenie T. | | |
| |7. Ćwiczący odbijają piłkę w przysiadzie twarzą do siebie. | | |
| |8. Leżenie tyłem piłka między NN skłony T w przód. | | |
| |9. Leżenie przodem twarzą do siebie wyrzut piłki w przód. | | |
| |10. Ćwiczący wykonują jaskółkę z piłką między głowami. | | |
| |11. Przeskoki przez piłkę: obunóż, jednonóż. | | |
| | | | |
| | | | |
| |I) „Berek z szarfami”. Ćwiczący biegają, kozłując piłkę, w | | |
| |drugiej ręce trzymają szarfę. Na sygnał jednego gwizdka | | |
| |uczniowie mający szarfy koloru niebieskiego gonią pozostałych | | |
| |ćwiczących i starają się ich dotknąć | | |
| | | | |
| | | | |
| |II) | | |
| |Ćwiczący ustawieni w szeregu, każdy z piłką. Na sygnał | | |
| |rozpoczynają kozłowanie, na kolejny sygnał zatrzymują się | | |
| |naskokiem na dwa tempa i wyrzucają piłkę w górę, wracają z | | |
| |powrotem kozłując piłkę. | | |
| | | | |
| | | | |
| |III) | | |
| |1. Bieg w przód do linii środkowej kozłując piłkę; |24’ | |
| |2. Bieg w tył kozłując piłkę; | | |
| |3.Bieg w przód do linii 3m (kozłując piłkę), zatrzymanie na | | |
| |dwa tempa; | | |
| |4.Podanie piłki z jednej strony kozłem z drugiej strony sprzed| | |
| |klatki piersiowej (zmiana); | | |
|4. Kształtowanie umiejętności |5. Kozłowanie piłki w tył do linii końcowej, następnie w przód| | |
|i doskonalenie sprawności |ze zmianą RR do linii końcowej drużyny przeciwnej. | | |
|fizycznej | | |Ćwiczący ustawieni na linii |
| | | |końcowej w szeregu. |
| |V) Gra szkolna – Drużyny 5-osobowe. Przepisy zgodne z PZPK. | | |
|W | | | |
| | | | |
| | | | |
| |1. Sprzątanie ...