Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
bozka245, 2009-02-27, ocena:
konspekt podoba mi się ,choć osobiście ja zaangażowałabym osoby niećwiczące (chociażby do sędziowania,czy zebrania sprzętu)
atomkinga, 2009-03-28
taka mała uwaga co do tematu.. obecnie uzywa sie formy Gra Zespołowa - Siatkówka a nie Piłka Siatkowa
Konspekt lekcji z wychowania fizycznego
Temat: Doskonalenie odbić piłki siatkowej sposobem górnym,
kierowanie piłki w określone miejsce.
Zadania dodatkowe:
Poruszanie się krokiem odstawno - dostawnym - zabawa ”Naśladowczy berek”.
Doskonalenie postawy siatkarskiej wysokiej.
Siad „płotkarski”.
Cele lekcji w zakresie:
Umiejętności:
Uczeń porusza się płynnie w przód, tył, lewo i prawo.
Uczeń potrafi odbić piłkę z własnego podrzutu przez siatkę na boisko przeciwnika.
Uczeń potrafi z nagrania współćwiczącego przebić piłkę przez siatkę w określone miejsce na boisko.
Wiadomości:
Uczeń zna zasady prawidłowego odbicia górnego.
Uczeń zna zasady gry w siatkówkę.
Uczeń orientuje się w nowinkach siatkarskich
Sprawności:
Uczeń zdąża do piłki.
Uczeń kształtuje zdolność różnicowania oraz skoordynowania ruchów w przestrzeni.
Wychowawczym:
Uczeń słucha informacji.
Uczeń posiada odpowiedni strój.
Uczeń współpracuje z współćwiczącym.
Metody realizacji zadań ruchowych:
Zadaniowa-ścisła, bezpośredniej celowości ruchu, zabawowo-klasyczna, ruchowej ekspresji twórczej.
Przekazywania wiedzy: opowiadanie, pokaz, pogadanka.
Wychowawcze: wysuwanie sugestii, działanie przykładem osobistym, wyrabianie aprobaty i dezaprobaty, nagradzanie, organizowanie doświadczeń wychowanka.
Sprzęt i przybory: szarfy, piłki do siatkówki, siatka, wata.
Liczba ćwiczących: 14
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna.
Klasa: I Gimnazjum — dziewczęta.
Czas: 45 minut
|Tok lekcji |Zadania szczegółowe |Metoda |Czas |Uwagi metodyczno- |
| | | |[min] |organizacyjne |
|1 |2 |3 |4 |5 |
|Część wstępna: |1. Zbiórka. | | |Postawa przodem do N, kontrola |
|Zorganizowanie |2. Powitanie. | | |wzrokowa stroju gimnastycznego |
|grupy i sprawdzenie|3. Sprawdzenie gotowości uczniów do | | |i obuwia. |
|gotowości do zajęć.|zajęć. | |3’ |Niećwiczący siadają na ławce. |
|Motywacja do |4. Podanie tematu lekcji. | | | |
|udziału w lekcji. |5. Zachęcenie do udziału w lekcji. | | | |
| | | | | |
| | | | | |
|Zabawa ożywiająca | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | |Modyfikacja: zmaina berków. |
| | | | | |
| | | | | |
| |”Naśladowczy berek”- wyznaczony berek porusza się krokiem |Zabawowo-kla|15’ | |
| |wymyślonym przez siebie np. odstawno - dostawnym i stara się |syczna | | |
|Rozgrzewka |dotknąć ćwiczących, którzy uciekają naśladując berka. | | | |
|(przygotowanie |Dotknięta osoba wymyśla swój sposób poruszania się, a reszta | | | |
|organizmu do |go naśladuje. Zabawa powtarza się. | | | |
|wysiłku) | | | | |
|Ćwiczenia z |Ćwiczenia wykonywane w biegu: | | |Ćwiczenia |
|piłkami. |bieg z unoszeniem kolan - skip A - ćwiczący uderza kolanami o| | |przygotowujące |
| |piłkę trzymaną oburącz przed sobą, | | |organizm do |
| |pięty o pośladki - skip C - ćwiczący uderza piętami o piłkę | | |wysiłku, |
| |trzymaną oburącz za plecami, | | | |
| |ćwiczący wyrzuca nogi w przód proste w stawach kolanowych, | | |rozgrzewające |
| |piłka trzymana oburącz na wysokości barków, | | |mięśnie NN, RR, T i pośladków. |
| |w swobodnym biegu krążenia piłką dookoła szyi, bioder, kolan,|Bezpośrednie| | |
| |w biegu kozłowanie piłki prawą ręką, |j celowości | | |
| |jw. zmiana ręki kozłującej i kierunku poruszania się, |ruchu | | |
| |w marszu przekładamy piłkę pod wysoko uniesioną nogą, | | | |
| | | | | |
| |Ćwiczenia wykonywane w miejscu: | | | |
| |toczenia piłki po podłożu ósemka miedzy stopami, | | | |
| |postawa, piłka na podłożu podaj ...