Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji wychowania fizycznego
(koszykówka)
Temat: Doskonalenie podań i chwytów.
Cele ogólne jednostki lekcyjnej: doskonalenie elementów podań i chwytów w koszykówce.
Cele szczegółowe jednostki lekcyjnej:
1. Umiejętności – nauka podania z przed klatki piersiowej.
2. Motoryczność – kształtowanie koordynacji ruchowej i szybkości.
3. Wiadomości – przykłady gier i ćwiczeń z wykorzystaniem umiejętności podań i chwytów piłki koszykowej.
4. Zadania wychowawcze – samokontrola, samodzielność (dostosowanie się do zaistniałej sytuacji), współpraca w zespole, wyrabianie postawy fair play.
Prowadzący: Marcin Możdżonek
Data: 25.02.2009 r.
Miejsce: sala gimnastyczna
Klasa: II gimnazjum
Liczba ćwiczących: 12
Czas ćwiczeń: 45’
Przybory i przyrządy: piłki koszykowe, szarfy.
|Tok lekcyjny – |Opis zadań (ćwiczeń) |Dozo- |Metody: |Uwagi i |
|Rodzaje i nazwa | |wanie |realizacji zadań |formy organizacyjne |
|zadania | | | | |
|I CZĘŚĆ WSTĘPNA |Zbiórka, powitanie, sprawdzenie gotowości do|2’ |Działanie przykładem |Zbiórka w szeregu w |
|Moment |zajęć, podanie tematu zajęć. | |osobistym |wyznaczonym miejscu |
|organizacyjny | | | | |
| | | | |W rozsypce, |
|Zabawa ożywiająca |„Nie daj piłki berkowi”. | |Zabawowa klasyczna |powtórzyć ze zmianą berków |
| |6 berków oznaczonych szarfami, pozostali |3’ | |2x. |
| |ćwiczący biegają podając sobie piłki. | | | |
| |Zadaniem berków jest przechwycenie piłki. | | | |
| |Wygrywa berek który przechwyci najwięcej | | | |
| |piłek. | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
|Ćwiczenia kształtujące RR,|Ćwiczenia w parach. Jedna piłka na parę. | |Naśladowcza |Uczniowie ustaw. wzdłuż |
|NN, T | | |ścisła, zadaniowa |linii bocznych |
|(przygotowanie | |10’ |ścisła, |w parach naprzeciw siebie. |
|organizmu do | | |instruowanie | |
|wysiłku) | | | | |
| | | | |Po podaniu zmiana 2x. |
|Ćw. RR |P.w. Postawa swobodna w odległości ok. 8m od| | | |
| |siebie. | | | |
| |U z piłką obiega współćwiczącego kozłując | | | |
| |piłkę, w tym czasie druga osoba z pary | | | |
| |wykonuje krążenie RR w przód. | | | |
| |W drugiej serii krążenie RR w tył. | | | |
| | | | | |
| |P.w. Postawa swobodna jw. U z piłką odwraca | | | |
| |się tyłem do współćwiczącego i poprzez | | | |
| |głęboki skłon w przód, przenosi piłkę między| | |Ćw. uczniowie powtarzają 8x |
|Ćw. tułowia w płaszczyźnie|nogi i następnie stara się potoczyć piłkę do| | | |
|strzałkowej w przód. |partnera. | | | |
| | | | | |
| |P.w. Postawa swobodna jw. Jeden z pary | | | |
| |obiega współćwiczącego kozłując piłkę, drugi| | | |
| |w tym czasie wykonuje przysiady. W drugiej | | | |
|Ćw. mm nóg |serii bieg w miejscu z wysokim unoszeniem | | |Po podaniu zmiana 2x |
| |kolan. | | | |
| | | | | |
| |P.w. bokiem do siebie. Rzuty piłki jednorącz| | | |
| |kozłem do partnera (ręka z piłką „nakrywa” | | | |
| |głowę, tułów wspomaga wyrzut poprzez skłon | | | |
| |boczny) | | | |
| | | | | |
| |Jeden z pary kozłuje piłkę z ręki do ręki | | |Ćw. uczniowie wykonują 6x |
|Ćw. tułowia w płaszczyźnie|pod uniesioną do poziomu nogą, drugi obiega | | |każdą ręką |
|czołowej. |współćwiczącego. Po obiegnięciu, podanie i | | | |
| |zmiana. | | | |
| | | | | |
| |P.w. leżenie przodem z piłką trzymaną | | | |
| |oburącz przed sobą, U z piłką wykonuje | | |Ćw. uczniowie powtarzają 2x |
|Ćw ...