Dodaj publikację
Autor
ANNA JANUS
Data publikacji
2009-04-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
154

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć integrujących klasy I - III POWITANIE WIOSNY przeprowadzonych w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku dn. 20 03 09 r. przez nauczycieli Annę Janus i Renatę Wierzchowską.
 Pobierz (doc, 40,5 KB)

Komentarze

zefiryna, 2010-09-19

Po co te entery przez 4 strony?

Podgląd treści


KONSPEKT ZAJĘĆ INTEGRUJĄCYCH KLASY MŁODSZE

POWITANIE WIOSNY

DATA 2009-03-20

CZAS 1h lekcyjna ( 45min )

UCZESTNICY uczniowie klas I – III

CEL GŁÓWNY

Pożegnanie zimy i radosne powitanie wiosny

Rozwijanie procesów poznawczych i intelektualnych na bazie zjawisk rozpoczynających wiosnę

CELE OPERACYJNE

Rozwijanie wiedzy o zjawiskach wiosennych

Rozwijanie myślenia twórczego

Kształcenie umiejętności współpracy i uczestnictwa w aktywnej grupie

Wdrażanie do uczestnictwa w procesie twórczym

Rozwijanie umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych

Kształtowanie reakcji ruchowej na sygnał dźwiękowy

Integracja uczniów klas młodszych ( I – III )

FORMY PRACY

- zespołowa

- grupowa

METODY PRACY

- czynna – zadania stawiane do wykonania

- oglądowa – pokaz, obserwacja

- słowna – wyjaśnienia

- aktywizująca

ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Szablony ze zwierzętami, plansze z rysunkami, balony, farby, kartony, pędzle, klej, kolorowy

papier, płyty z muzyką, instrumenty perkusyjne,

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Powitanie uczestników piosenką, wspólny śpiew, naprzemienne uderzanie w uda i klaskanie w dłonie do rytmu piosenki

WSZYSCY SĄ , WITAM WAS ZACZYNAMY BO JUŻ CZAS,

JESTEM JA, JESTEŚ TY RAZ, DWA, TRZY

2. słuchowe poznanie piosenki „ Do widzenia panie bałwanie”
3. inscenizacja ruchowa utworu, gra na instrumentach perkusyjnych – bębenku, trójkącie
4. rozmowa – jaką porę roku żegnamy?
5. Przebudzenie wiosny – uzupełnienie luk w zdaniu, nauczycielka czyta tekst, dzieci dopowiadają odczytując ilustrację

NADCHODZI WIOSNA. CORAZ MOCNIEJ GRZEJE……. . CZASAMI NA NIEBIE

POJAWIAJĄ SIĘ …….. I PADA……., A NAWET……… . Z DALEKA SŁYCHAĆ,

JAK WIEJE WIOSENNY………. ZACZYNA ZIELENIĆ SIĘ MŁODA ……… Z

DALEKICH KRAJÓW PRZYLATUJĄ……… NA ŁĄCE RECHOCZĄ ………

SŁYCHAĆ BZYCZENIE……….. ………….ZAKŁADAJĄ GNIAZDA. MY LUBIMY

WIOSNĘ.

6. rozmowa – jaka porę roku witamy?
7. podział uczestników na grupy zwierząt – bociany, żaby, pszczółki, jaskółki – przypięcie poszczególnym grupom identyfikatorów z rysunkami zwierząt
8. przedstawienie okrzyku przez poszczególne grupy
9. zaproszenie do pląsu razem z wiosną

O JAK PRZYJEMNIE I JAK WESOŁO Z WIOSENKĄ BAWIĆ SIĘ, SIĘ, SIĘ.

RAZ NÓŻKA LEWA, RAZ NÓŻKA PRAWA, DO PRZODU, DO TYŁU I RAZ, DWA,

TRZY.

10. rozdanie każdej grupie dwóch butelek jedna niebieska z zimną wodą, druga żółta z gorącą wodą
11. omówienie koloru i temperatury – z którą barwą i temperaturą kojarzy się wiosna ?
12. dopasowanie kolorowej butelki do barwy na spadochronie, ustawienie butelek na rozłożonym spadochronie
13. zabawa spadochronem – kołysanie, podrzucanie balonów- biedronek, pszczół
14. zespołowe malowanie wiosny przy muzyce A.Vivaldiego „Cztery pory roku”
15. prezentacja prac
16. poznanie piosenki „Wiosenna piosenka”, inscenizacja ruchowa przy muzyce
17. pożegnanie tańcem i piosenką „Bujany walczyk”