Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Nowak
Data publikacji
2009-05-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
123

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka niemieckiego dla kl. III szkoły podstawowej - Wetter.
 Pobierz (doc, 37,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI

Klasa: III (gr. II)
Przedmiot: język niemiecki
Podręcznik: Ich und du 3
Nauczyciel: Małgorzata Nowak

Temat: Ich beschreibe Wetter in vier Jahreszeiten . – Opisuję pogodę w czterech porach roku. Lekcja powtórzeniowa.

Cele: Uczeń:
← rozpoznaje na rysunkach i nazywa pory roku,
← nazywa zjawiska pogodowe charakterystyczne dla czterech pór roku,
← nazywa i przyporządkowuje formy spędzania czasu wolnego do poszczególnych pór roku.

|Czas |Treści |Formy pracy |Materiały dydaktyczne |Uwagi |
|3` |Czynności organizacyjne. | | | |
|2` |Nauczyciel pokazuje ilustracje czterech pór roku, uczniowie je |zbiorowa |ilustracje pór roku, plakat, | |
| |nazywają. | |magnesy | |
|2` |Nauczyciel pokazuje różne przedmioty, uczniowie mówią, dla jakiej |zbiorowa |parasol, rękawiczki, jabłko, | |
| |pory roku są one charakterystyczne. | |kwiatek | |
|6` |Uczniowie odnajdują w sałatce literowej nazwy pór roku i odczytują |indywidualna |kartki z sałatką literową dla| |
| |rozwiązanie (Vier Jahreszeiten. – cztery pory roku.). | |każdego ucznia | |
| | |zbiorowa | | |
|6` |Nauczyciel prezentuje ilustracje przedstawiające różne zjawiska |zbiorowa |ilustracje przedstawiające | |
| |pogodowe, uczniowie je nazywają i dopasowują do odpowiedniej pory | |zjawiska pogodowe, magnesy | |
| |roku. | | | |
|5` |Uczniowie dopasowują ilustracje zjawisk pogodowych do odpowiednich |indywidualna |kopia ćwiczenia dla każdego | |
| |podpisów. | |ucznia. | |
| | |zbiorowa | | |
|11` |Uczniowie wpisują nazwy zjawisk pogodowych przy odpowiednich |grupowa |kopia ćwiczenia dla każdej | |
| |ilustracjach i odczytują rozwiązanie (Ich rodle. – Jeżdżę na | |grupy | |
| |sankach.). |zbiorowa | | |
|1` |Uczniowie wybierają odpowiednią ilustrację do odgadniętego hasła z |grupowa |rysunki przedstawiające | |
| |poprzedniego ćwiczenia. | |czynności wykonywane w | |
| | | |różnych porach roku | |
|6` |Uczniowie nazywają na podstawie ilustracji pozostałe formy |zbiorowa |rysunki przedstawiające |Jeśli grupa będzie |
| |spędzania czasu wolnego i określają w jakiej porze roku można je | |czynności wykonywane w |pracowała w szybszym|
| |wykonywać. | |różnych porach roku |tempie, to uczniowie|
| | | | |mogą zaśpiewać |
| | | | |piosenkę o czterech |
| | | | |porach roku. |
|3` |Nauczyciel objaśnia pracę domową. |zbiorowa |kopie puzzli dla każdego | |
| | | |ucznia - uczniowie mają za | |
| | | |zadanie wyciąć, ułożyć i | |
| | | |przykleić puzzle | |
| | | |przedstawiające różne | |
| | | |zjawiska pogodowe. | |