Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Nowak
Data publikacji
2009-05-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
128

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka niemieckiego dla kl. IV szkoły podstawowej - Stundenplan.
 Pobierz (doc, 17,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI

Klasa: IV (Szkoła Podstawowa) – 16 uczniów
Podręcznik: Netz 1
Ilość godzin: 2 godziny tygodniowo
Nauczyciel: Małgorzata Nowak

Temat: Ich beschreibe den Stundenplan von Clara.

Cele: Uczeń:
← wymienia dni tygodnia,
← nazywa przedmioty szkolne,
← formułuje pytania i udziela informacji dotyczących planu lekcji Clary.

|Czas |Treści |Formy pracy |Materiały dydaktyczne |Uwagi |
|5` |Czynności organizacyjne. | | | |
|3` |Nauczyciel prezentuje pusty plan lekcji, uczniowie |zbiorowa |plan lekcji | |
| |poznają nazwy dni tygodnia. | | | |
|11` |Uczniowie odczytują za pomocą lusterek nazwy |indywidualna |lusterka, KB – A1/str. | |
| |przedmiotów szkolnych i wpisują je w plan lekcji | |30 | |
| |Clary. | | | |
| | |zbiorowa | | |
|4` |Uczniowie łączą sylaby i zapisują nazwy przedmiotów |indywidualna |AB – Ü1/str. 56 | |
| |szkolnych, porównują wyniki. | | | |
| | |zbiorowa | | |
|1` |Uczniowie słuchają nagrania i rozpoznają , że ktoś |indywidualna |CD | |
| |opowiada o planie lekcji. | | | |
| | |zbiorowa | | |
|4` |Uczniowie słuchają nagrania jeszcze dwukrotnie i |indywidualna |CD, AB – Ü3/str. 59 | |
| |uzupełniają plan lekcji, porównują wyniki. | | | |
| | |zbiorowa | | |
|3` |Uczniowie odpowiadają na pytania zadawane przez |zbiorowa |KB – A2/str. 31 | |
| |nauczyciela dotyczące planu lekcji Clary. | | | |
|12` |Kettenübung – Uczniowie zadają sobie po kolei pytania|indywidualna |KB – str. 30 – plan |Jeśli grupa będzie |
| |dotyczące planu lekcji Clary i odpowiadają na nie; | |lekcji Clary, KB – |pracować wolniej, tylko|
| |kontrolują z planem, czy odpowiedzi były prawidłowe. | |A3/str. 31 |wybrani uczniowie będą |
| | | | |zadawać pytania i na |
| | |zbiorowa | |nie odpowiadać. |
| | | | |Natomiast przy szybszym|
| | | | |tempie pracy można |
| | | | |wykonać Ü6/str. 61 – |
| | | | |uczniowie słuchają i |
| | | | |notują, jakie lekcje |
| | | | |będą miały dzieci po |
| | | | |przerwie. |
|2` |Nauczyciel zadaje pracę domową. |zbiorowa |Uczeń opisuje dwa dni | |
| | | |ze swojego planu lekcji| |
| | | |oraz wykonuje AB – | |
| | | |Ü4/str. 59, które | |
| | | |polega na | |
| | | |rozszyfrowaniu i | |
| | | |utrwaleniu nazw dni | |
| | | |tygodnia. | |