Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Nowak
Data publikacji
2009-05-12
Średnia ocena
4,00
Pobrań
131

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka niemieckiego dla kl. V szkoły podstawowej - Zimmerbeschreibung.
 Pobierz (doc, 37,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI

Klasa: V
Przedmiot: język niemiecki
Podręcznik: Netz 2
Nauczyciel: Małgorzata Nowak

Temat: Ich beschreibe mein Zimmer. – Opisuję swój pokój.

Cele: Uczeń:
← nazywa meble,
← nazywa określenia położenia,
← porównuje i koryguje umeblowanie pokoju na podstawie usłyszanego tekstu,
← stosuje nazwy mebli i określenia położenia do opisu pokoju.

|Czas |Treści |Formy pracy |Materiały dydaktyczne |Uwagi |
|3` |Czynności organizacyjne. | | | |
|3` |Sprawdzenie pracy domowej. |zbiorowa |ćw. 19 str.18 | |
|3` |Nauczyciel pokazuje zdjęcia mebli , uczniowie je nazywają po |zbiorowa |zdjęcia mebli | |
| |niemiecku. | | | |
|3` |Wybrani uczniowie wieszają w odpowiednich miejscach klasy |indywidualna (wybrani |kartki z określeniami | |
| |kartki z określeniami położenia. Pozostali uczniowie |uczniowie) |położenia, magnesy, taśma | |
| |sprawdzają poprawność wykonania polecenia. | |klejąca | |
| | |zbiorowa | | |
|8` |Nauczyciel wręcza wybranym uczniom rysunki mebli i jako |indywidualna (wybrani |rysunki mebli | |
| |„architekt” mówi gdzie każdy mebel powinien się znajdować. |uczniowie) | | |
| |Uczniowie odpowiednio się ustawiają, pozostali kontrolują | | | |
| |poprawność wykonania polecenia. |zbiorowa | | |
|5` |Uczniowie słuchają tekstu i poprawiają umeblowanie pokoju. |indywidualna |ćw. 20 str. 18 | |
| | | | | |
| | |zbiorowa | | |
|12` |Uczniowie otrzymują rysunek umeblowanego pokoju i opisują go. |grupowa |rysunki umeblowanego |Jeśli grupa będzie |
| | | |pokoju |pracowała w szybszym |
| | | | |tempie, to uczniowie |
| | | | |mogą uwzględnić w swoim|
| | | | |opisie nie tylko |
| | | | |położenie mebli, ale |
| | | | |również ich kolory. |
|5` |Grupy wymieniają się pracami i sprawdzają poprawność wykonania|grupowa |rysunki umeblowanego | |
| |zadania. | |pokoju | |
|3` |Zadanie i objaśnienie pracy domowej. |zbiorowa |ćw. 21 str. 19 – uczniowie| |
| | | |muszą narysować i opisać | |
| | | |swój własny pokój. | |