Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Nowak
Data publikacji
2009-05-12
Średnia ocena
5,00
Pobrań
167

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka niemieckiego dla kl. VI szkoły podstawowej - Obst und Gemuse.
 Pobierz (doc, 40,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI

Klasa: VI
Przedmiot: język niemiecki
Podręcznik: Netz 2
Nauczyciel: Małgorzata Nowak

Temat: Ich gehe auf den Markt und kaufe ... – Idę na targ i kupuję …

Cele: Uczeń:
← śpiewa piosenkę o zakupach na targu,
← nazywa podstawowe owoce i warzywa,
← rozpoznaje owoce warzywa za pomocą dotyku,
← uzupełnia ze słuchu dialog na targu,
← przeprowadzają dialog na targu.

|Czas |Treści |Formy pracy |Materiały dydaktyczne |Uwagi |
|2` |Czynności organizacyjne. | | | |
|3` |Uczniowie śpiewają piosenkę o zakupach na targu, którą poznali|zbiorowa |magnetofon, płyta CD | |
| |na poprzedniej lekcji. | | | |
|3` |Uczniowie dopasowują nazwy do owoców i warzyw, przypominają |zbiorowa |kartki z nazwami owoców i | |
| |ich wymowę. |indywidualna |warzyw, owoce i warzywa | |
|10` |Wybrany uczeń wychodzi z klasy, pozostali chowają do pudełka |indywidualna |pudełko, owoce i warzywa | |
| |wybrane owoce i warzywa. Dziecko musi zgadnąć za pomocą | |chustka | |
| |dotyku, jaki to owoc lub warzywo. |zbiorowa | | |
|5` |Uczniowie słuchają trzykrotnie dialog na targu i uzupełniają |indywidualna |magnetofon, płyta CD, |Jeśli dzieci będą miały |
| |luki. | |podręcznik ćw. E4 str. 60 |problem ze zrozumieniem |
| |Sprawdzenie poprawności wykonania zadania. |zbiorowa | |tekstu, można go odsłuchać |
| | | | |jeszcze raz. |
|5` |Uczniowie losują karteczki z przydziałem ról. Połowa uczniów |praca w parach |karteczki z przydziałem | |
| |zostaje sprzedawcami, a druga połowa kupującymi. Pary uczniów | |ról | |
| |przygotowują dialogi na targu. |zbiorowa | | |
|9` |Uczniowie prezentują przygotowane dialogi. |praca w parach | |Nauczyciel nagradza dialogi |
| | | | |dzieci plusami. |
| | |zbiorowa | | |
| | | | |Jeśli grupa będzie pracowała |
| | | | |w szybszym tempie, to |
| | | | |uczniowie mogą porozmawiać o |
| | | | |tym, jakie owoce i warzywa |
| | | | |lubią, a jakie nie. |
| | | | |Natomiast jeśli będzie |
| | | | |pracowała wolniej to tylko |
| | | | |chętne pary zaprezentują |
| | | | |swoje dialogi. |
|5` |Uczniowie utrwalają nazwy owoców i warzyw oraz piosenkę o |indywidualna |kartki z nazwami owoców i | |
| |zakupach na targu. | |warzyw, owoce i warzywa, | |
| | |zbiorowa |magnetofon, płyta CD | |
|3` |Zadanie i objaśnienie pracy domowej. |zbiorowa |tablica, kreda, kopie |Uczniowie muszą napisać, |
| | | |ćwiczeń |kiedy chodzą na rynek i co |
| | | | |tam kupują oraz znaleźć w |
| | | | |sałatkach literowych nazwy |
| | | | |owoców i warzyw. |