Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI
Klasa: V
Przedmiot: język niemiecki
Podręcznik: Netz 2
Nauczyciel: Małgorzata Nowak
Temat: Ich bereite mich zur Klassenarbeit vor. – Przygotowuję się do sprawdzianu.
Cele: Uczeń:
← nazywa rodzaje sklepów,
← rozumieją ze słuchu, gdzie kto robi zakupy,
← mówią, gdzie robią zakupy i co tam kupują,
← sporządzają listę zakupów, znają ilości miar i wag,
← przeprowadzają dialog w sklepie.
|Czas |Treści |Formy pracy |Materiały dydaktyczne |Uwagi |
|2` |Czynności organizacyjne. | | | |
|3` |Uczniowie przypominają nazwy sklepów, nauczyciel zapisuje je |zbiorowa |tablica, kreda | |
| |na tablicy w formie asocjogramu. | | | |
|4` |Uczniowie słuchają trzykrotnie tekstu i zaznaczają, gdzie |indywidualna zbiorowa |płyta CD, zeszyt ćwiczeń –|Jeśli dzieci będą miały |
| |dzieci robią zakupy. | |ćw. 14 str. 170 |problem ze zrozumieniem |
| | | | |tekstu, można go odsłuchać |
| | | | |jeszcze raz. |
|9` |Uczniowie otrzymują kartki z rysunkami różnych produktów, |indywidualna |kartki z nazwami sklepów, | |
| |podchodzą do właściwej ławki („sklepu”) i mówią, co kupują i w| |rysunki produktów, | |
| |jakim sklepie. |zbiorowa |materiały do prezentacji | |
|5` |Uczniowie uzupełniają listy zakupów (ilości miar i wag). |grupowa |listy zakupów do | |
| | | |uzupełnienia | |
| | |zbiorowa | | |
|4` |Uczniowie liczą ilość produktów na rysunku i zapisują ich |indywidualna |podręcznik – ćw. D1 str. | |
| |nazwy. | |107 | |
| | |zbiorowa | | |
|15` |Uczniowie dostają listę zakupów i przygotowują dialogi w |praca w parach |listy zakupów |Jeśli grupa będzie pracowała |
| |sklepie. Prezentacja dialogów. | | |w szybszym tempie, to |
| | | | |uczniowie mogą sporządzić |
| | | | |listę zakupów na kolację dla |
| | | | |4 – osobowej rodziny. |
| | | | |Natomiast jeśli będzie |
| | | | |pracowała wolniej można |
| | | | |zrezygnować z wykonania ćw. |
| | | | |D1 str. 107. |
|3` |Zadanie i objaśnienie pracy domowej. |zbiorowa |Uczniowie muszą napisać | |
| | | |listę zakupów potrzebną do| |
| | | |sporządzenia jabłecznika. | |