Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Nowak
Data publikacji
2009-05-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
66

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka niemieckiego dla kl. VI szkoły podstawowej - Gedicht.
 Pobierz (doc, 40,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI

Klasa: VI
Przedmiot: język niemiecki
Podręcznik: Netz 2
Nauczyciel: Małgorzata Nowak

Temat: Ich arbeite mit dem Gedicht „Kaufen, kaufen, aber was?”. – Pracuję z wierszem „Kaufen, kaufen, aber was?”.

Cele: Uczeń:
← zna rodzaje sklepów,
← wyszukuje w wierszu nazwy produktów spożywczych,
← sporządza listę zakupów, zna ilości miar i wag,
← przeprowadza dialog w sklepie,
← czyta wiersz z pomocą rysunków lub bez nich.

|Czas |Treści |Formy pracy |Materiały dydaktyczne |Uwagi |
|2` |Czynności organizacyjne. | | | |
|2` |Sprawdzenie pracy domowej. |zbiorowa |zeszyt ćwiczeń | |
|2` |Nauczyciel czyta wiersz; po wysłuchaniu wiersza uczniowie |zbiorowa |podręcznik str. 62 | |
| |odpowiadają na pytanie: „In welchem Geschäft macht diese Frau |indywidualna | | |
| |Einkäufe?” (W jakim sklepie ta Pani robi zakupy?) | | | |
|4` |Uczniowie podkreślają, a następnie wymieniają produkty |indywidualna |podręcznik str. 62 | |
| |spożywcze występujące w wierszu. | | | |
| | |zbiorowa | | |
|4` |Chętni uczniowie czytają wiersz. |indywidualna |podręcznik str. 62, | |
| | | |tablica, kreda | |
| | |zbiorowa | | |
|2` |Uczniowie czytają wspólnie wiersz z tablicy. |zbiorowa |tablica | |
|4` |Nauczyciel wyciera z wiersza słowa określające produkty |indywidualna |rysunki produktów | |
| |spożywcze i zastępuje je rysunkami. Wybrani uczniowie czytają | |spożywczych, magnesy | |
| |wiersz. |zbiorowa | | |
|3` |Nauczyciel zdejmuje rysunki produktów spożywczych. Wybrani |indywidualna | |Jeśli grupa będzie pracowała |
| |uczniowie czytają wiersz. | | |w szybszym tempie, to |
| | |zbiorowa | |nauczyciel może wymazywać |
| | | | |kolejne słowa wiersza, bez |
| | | | |pomocy których uczniowie |
| | | | |muszą przeczytać wiersz. |
|5` |Uczniowie sporządzają na podstawie wiersza listę zakupów, |indywidualna |podręcznik str. 62, zeszyt| |
| |uwzględniając ilości miar i wag. | | | |
| | |zbiorowa | | |
|15` |Uczniowie przygotowują dialogi w sklepie na podstawie |praca w parach |listy zakupów |Jeśli grupa będzie pracowała |
| |sporządzonej listy zakupów. Prezentacja dialogów. | | |wolniej tylko wybrane pary |
| | |zbiorowa | |przedstawią przygotowane |
| | | | |dialogi. |
|2` |Nauczyciel objaśnia i zadaje pracę domową oraz zapowiada | |Zadaniem uczniów jest | |
| |sprawdzian na 20.03.2009r. | |nauczyć się wiersza na | |
| | | |pamięć (2.04.). | |