Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć z języka angielskiego
w komputerowej pracowni językowej
Nauczyciel: Arleta Szydłowska
Data: 19.03.2009
Klasa: III
Poziom: pre- intermediate / intermediate
Czas: 1 jednostka lekcyjna (45 minut)
Temat: ‘Nauka i Technika – ćwiczenia w słuchaniu i mówieniu’
CELE NAUCZANIA:
Cele ogólne:
• doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia tekstu słuchanego
• doskonalenie kompetencji komunikacyjnych (dialogi na podstawie zaproponowanych scenariuszy, opisywanie ilustracji)
Cele operacyjne:
• uczeń posługuje się słownictwem związanym z nauką i techniką, zna nazwy urządzeń
• dopasowuje informacje do poszczególnych wynalazców na podstawie wysłuchanego tekstu
• potrafi uzyskać informacje w sklepie ze sprzętem technicznym
• potrafi krótko opowiedzieć o spotkaniu z wynalazcą
• potrafi dokonać reklamacji zakupionego sprzętu
• potrafi w kilku zdaniach opisać ilustrację związaną z tematyką zajęć
Pomoce:
• podręcznik D. Gryca, J. Sosnowska Oxford Excellence for matura
• płyta cd
• kserówki z ćwiczeniami leksykalnymi
• wyposażenie pracowni: komputer, odtwarzacz cd , słuchawki
Formy pracy:
• na forum
• indywidualna
• w parach
Przebieg zajęć:
1. Rozgrzewka językowa
ok. 8 minut
Uczniowie otrzymują kserówki z ćwiczeniami leksykalnymi i dopasowują nazwy urządzeń do obrazków. Wspólnie z nauczycielem sprawdzają poprawność wykonania zadania. Nauczyciel dba o poprawną wymowę wyrazów.
2. Rozumienie ze słuchu (dobieranie)
ok. 8 minut
ćwiczenie ze słuchawkami (funkcja MIC)- wykorzystanie sprzętu znajdującego się w pracowni
Uczniowie zapoznają się ze zdaniami na temat trojga wynalazców i uczonych. Po dwukrotnym przesłuchaniu tekstu dopasowują zdania do osób. Wspólnie z nauczycielem sprawdzają poprawność wykonania zadania.
3. Rozmowy sterowane (udzielanie i uzyskiwanie informacji, relacjonowanie, negocjowanie)
ok. 15 minut
ćwiczenie ze słuchawkami (funkcja PAIR) - wykorzystanie sprzętu znajdującego się w pracowni
a) uczniowie wraz z nauczycielem przypominają zwroty potrzebne do wykonania zadania,
b) nauczyciel przeprowadza dialog z wybranym uczniem.
c) uczniowie w parach przeprowadzają rozmowy według scenariuszy zaprezentowanych w podręczniku, pary pracują używając słuchawek, nauczyciel kontroluje pracę poszczególnych par
4. Opisywanie ilustracji
ok. 10 minut
ćwiczenie ze słuchawkami (funkcja PAIR) - wykorzystanie sprzętu znajdującego się w pracowni
a) uczniowie wraz z nauczycielem przypominają zwroty potrzebne do wykonania zadania
b) uczniowie w parach opisują obrazek, pary pracują używając słuchawek, nauczyciel kontroluje pracę poszczególnych par
5. Zadanie pracy domowej
Ok. 4 minut