Dodaj publikację
Autor
Mariola Baanasik - Sitek
Data publikacji
2009-05-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
66

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka angielskiego dla klasy szóstej pt :"My favourite film".
 Pobierz (doc, 79,0 KB)

Podgląd treści


Scenariusz lekcji opracowany przez Mariolę Banasik - Sitek

Temat: My favourite film

Poziom: VI klasa szkoły podstawowej

Czas trwania: 90 – 120 minut

Cel główny lekcji:

Wykonanie prezentacji w języku angielskim zachęcającej do obejrzenia ulubionego filmu
Lekcja przeprowadzona po konsultacji z nauczycielem informatyki.

Cele operacyjne:
opanowanie słownictwa związanego z tematyką filmową,
wprowadzenie Present Passive

Po lekcji uczeń:

– ma opanowane podstawowe słownictwo związane z tematyką filmową,
– zna niektóre gatunki filmów,
– zna odpowiednie formy językowe (present passive), aby przekazać informację o reżyserze filmu i aktorach grających główną rolę,
– potrafi zareklamować ulubiony film poprzez wykonanie prezentacji w Power Point

Metoda pracy :
– Warm-up, praca w parach, praca samodzielna, praca pod kierunkiem nauczyciela

Środki dydaktyczne:

Podręcznik”Go for Poland 3, tablica, komputery (prezentacja w Power Point, Internet), rzutnik multimedialny ( lekcja odbywa się w pracowni komputerowej)

Przebieg lekcji

Faza przygotowawcza

a) powitanie, sprawdzenie obecności
b) rozgrzewka językowa „How are you today?”
c) zapisanie tematu i objaśnienie go

PREZENTACJA NOWEGO MATERIAŁU

1) Wprowadzenie nowego słownictwa:
a) uczniowie czytają tekst ze str. 62
b) nauczyciel wyjaśnia niezrozumiałe słownictwo,
c) uczniowie wykonują ćwiczenie 1
2) Przedstawienie Present Passive
a) Nauczyciel pisze na tablicy zdania typu „Shenzi is played by...” „The songs are played by..” i objaśnia sposób tworzenia Present Passive
c) uczniowie wykonują ćwiczenie 2 i 3 ze str.62
d) uczniowie wykonują ćwiczenia ze strony internetowej www.ang.pl (gramatyka, passive voice)
PRACA NAD NOWYM MATERIAŁEM

1. Nauczyciel inicjuje rozmowę przez zadanie pytań: What's your favourite film at the moment?, Who plays the main character?
2. Uczniowie pomagajac sobie ćwiczeniem 4 ze str.62 odpowiadają na pytania, udzielając jak najwięcej wiadomości o ulubionym filmie.

3.Nauczyciel przypomina zasady tworzenia strony biernej(present passive).Uczniowie wykonują ćwiczenia ze strony internetowej www.ang.pl . Uczniowie ćwiczą następnie zdania typu „The main character is played by..”, „The film is directed by...”
4. Nauczyciel pokazuje przykładową prezentację pt:” My Favourite Film” objaśniając
poszczególne jej fragmenty.

FAZA UTRWALAJĄCA

1. Uczniowie potrafią posługiwać się programem „Power Point”, robili odpowiednie ćwiczenia na zajęciach z informatyki. W parach, decydują o wyborze ulubionego filmu, na temat którego chcieliby zrobić prezentację.
2. W programie Word (edytor tekstu) piszą króciutkie teksty o swoim filmie wykorzystując poznane struktury gramatyczne (passive voice) np. „The fim is directed by..”, „The main character is played by...” itp. Pisząc o swoich filmach, korzystają z wyszukiwarki internetowej Google, znajdują odpowiednie strony, wpisują adresy internetowe.
3. Uczniowie wklejają zdjęcia do swoich prezentacji, korzystając z Internetu, np, ze stron ...