Dodaj publikację
Autor
marilyn27
Data publikacji
2009-06-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
158

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to konspekt zajęć z j. angielskiego dla klasy II gimnazjum w oparciu o podręcznik OUP "New Adventures".
 Pobierz (doc, 28,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego 16.03.2009r.

Aleksandra Piwowarczyk

Poziom nauczania: klasa II gimnazjum
Temat lekcji: Adjectives: qualities.
Cele ogólne:
➢ poznanie i wzbogacenie słownictwa
➢ rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
➢ rozwijanie umiejętności mówienia – opisywanie osobowości – cech charakteru i umiejętności.
Cele szczegółowe:
Uczeń umie:
➢ zastosować nowe słownictwo podczas wypowiedzi ustnej
➢ posługiwać się czasownikiem have to
➢ opisać osobę nadającą się do pracy w danej branży
➢ opowiedzieć o obowiązkach domowych i szkolnych.

Metody pracy:
➢ komunikacyjna: pytania i odpowiedzi, wypowiedzi ustne, ‘burza mózgów’
Formy pracy:
➢ praca indywidualna (przygotowywanie wypowiedzi ustnej)
➢ praca w parach
➢ frontalna z klasą

Środki dydaktyczne:
• konwencjonalne: podręcznik i ćwiczeniówka - New Adventures. Pre-Intermediate, wycinki i zdjęcia z gazet przedstawiające różne zawody, branże (materiały własne nauczyciela).

Przebieg lekcji.
1. Powitanie uczniów. Określenie tematu i przebiegu zajęć.
2. Przypomnienie słownictwa związanego z zawodami, dziedzinami pracy – rozpoznawanie branż i zawodów na zdjęciach, obrazkach.
3. ‘Burza mózgów’ – wspólne wypisywanie na tablicy cech osobowości.
4. Rozwiązywanie quizu – ćwiczenie utrwalające nowe słownictwo – określanie własnych cech i analiza wyników testu.
5. Przypomnienie czasownika have to, ćwiczenie gramatyczne utrwalające konstrukcję zdań twierdzących i przeczących.
6. Rozpoznawanie na podstawie opisu cech zawodu danej osoby – ćwiczenie w parach.
7. Przygotowanie krótkiej wypowiedzi – opis idealnego kandydata do pracy w danej dziedzinie – ćwiczenie ustne utrwalające konstrukcję z czasownikiem have to oraz nowopoznane słownictwo.
8. Ćwiczenie pisemne – opisywanie obowiązków szkolnych i domowych – ćwiczenie gramatyczno – tłumaczeniowe.
9. Podsumowanie lekcji, zadanie pracy domowej – ćwiczenie leksykalne i gramatyczne (ćwiczeniówka).