Dodaj publikację
Autor
Adam Ćwik
Data publikacji
2009-06-01
Średnia ocena
5,00
Pobrań
222

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat lekcji: Rzut do kosza jednorącz z miejsca po kozłowaniu i po podaniu piłki.
 Pobierz (doc, 42,5 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DLA KLASY I GIMNAZJUM

Temat lekcji: Rzut do kosza jednorącz z miejsca po kozłowaniu i po podaniu piłki.

Cele główne lekcji w zakresie:
1. Umiejętności: dobór i wykonanie ćwiczeń kształtujących postawę ciała i przygotowujących organizm do wysiłku fizycznego, opanowanie i zastosowanie ćwiczonych elementów w grze.
2. Motoryczności: kształtowanie siły, szybkości, zwinności i sprawności koordynacyjnej.
3. Wiadomości: znajomość wpływu ćwiczeń ruchowych na rozwój sprawności kondycyjno-koordynacyjnej oraz podstawowych zasad i przepisów gry.
4. Wychowania: współdziałanie z partnerem w celu bezpiecznej i skutecznej realizacji zadania oraz przestrzeganie zasad „fair play” w czasie gry.

Metody realizacji zadań ruchowych:- zabawowa klasyczna, ekspresji twórczej, bezpośredniej celowości ruchu, naśladowcza ścisła, zadaniowa ścisła.
Klasa: I dziewczęta.
Czas trwania: 45 minut.
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna.
Przybory: piłki do koszykówki , chorągiewki, szarfy.

| | |Czas |Uwagi |
|Tok lekcji |Zadania szczegółowe |w min |metodyczno-organizacyjne |
| | | | |
|Zorganizowanie |1.Zbiórka ćwiczących. | |Ustawienie grupy w szeregu. |
|grupy i sprawdzenie |2.Powitanie. |2 |Powitanie okrzykiem. |
|gotowości do zajęć. |3.Sprawdzenie obecności i przygotowania | |Kontrola wzrokowa stroju |
| |do zajęć. | |i obuwia sportowego. |
| | | | |
|Motywacja uczniów do |1.Podanie tematu i celów lekcji. | |Opis zabawy: wszyscy ćwiczący mają z |
|zajęć. |2.Aktywizowanie uczniów do ćwiczeń | |tyłu za spodenki założone szarfy |
| |i współzawodnictwa w grach i zabawach. |3 |„ogonki”, na sygnał każdy stara się |
| |3.Zabawa ożywiająca „Ogonki” | |zdobyć ich jak najwięcej biegając za |
| | | |innymi w określonym czasie. |
| | | | |
|Rozgrzewka, |1.Zabawa o charakterze kształtująco- | |Uczniowie dobierają się w dwójki i wg |
|profilaktyka, rozwój |rozgrzewającym „Lustro”. | |własnej inwencji wykonują ćw. |
|psychomotoryki. |2.Podania piłki ze skrętem tułowia do rąk | |kształtujące ze zmianą ról. |
| |partnera, raz w prawo raz w lewo. | |Dwójki jak w zabawie, |
| |3.Stojąc w rozkroku podania piłki nad | |ustawienie tyłem do siebie |
| |głową do tyłu do rąk partnera, który po | |wzdłuż sali. Nauczyciel z wybranym |
| |skłonie w przód podaje ją dołem między |10 |uczniem demonstruje ćwiczenia. |
| |nogami, po kilku podaniach zmiana | |Dwójki jw., ustawienie |
| |kierunku. | |przodem do siebie w odległości |
| |4.W przysiadzie w podskokach podania | |ok.4m.-jedna |
| |piłki oburącz sprzed klatki piersiowej. | | |
| |do partnera. | |piłka w dwójce. |
| | | |W dwójkach jw. |
| |5.Podania piłki trzymanej oburącz za | | |
| |plecami górą w przód do partnera, po | | |
| |podaniu dotknięcie podłogi rękoma. | |W dwójkach jw. |
| |6.Podania piłki oburącz zza głowy do | | |
| |partnera po odchyleniu w tył, po podaniu | |W dwójkach jw. w siadzie |
| |obrót o 3600, raz w prawo raz w lewo. | |prostym przodem do siebie. |
| |7.W siadzie prostym chwyt piłki oburącz, | | |
| |przejście do leżenia tyłem ...