Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
magdalenkajulia, 2010-06-19
Związane z "kąpielą"... O, mowo polska!
KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DATA 10-03-2009
POZIOM BEGINNER (początkujący) kl.I A
- nauczyciel prowadzący: Małgorzata Zielińska
- pedagog specjalny: Maria Biernat
TEMAT LEKCJI Bathtime! – pora na kąpiel.
CELE LEKCJI
Celem ogólnym lekcji jest:
▪ kształtowanie u dziecka pozytywnego stosunku do nauki oraz rozwijanie ciekawości w poznawaniu otaczającego świata
▪ rozwijanie ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej
▪ doskonalenie umiejętności słuchania i mówienia w języku angielskim, jak również wprowadzenie słownictwa związanego
z akcesoriami kąpielowymi i kąpielom
Uczeń potrafi zatem:
▪ reagować werbalnie i niewerbalnie na proste polecenia nauczyciela
▪ powtórzyć za nagraniem magnetofonowym/ nauczycielem nowopoznane słówka związane z kąpielom, np. a toothbrush, a hairbrush, a duck, a shampoo, itp.
▪ rozpoznać usłyszane nazwy przedmiotów związanych z kąpielą
▪ zrozumieć sens prostego dialogu, w nagraniu audio, gdy jest on wsparty obrazkami, gestami
▪ imitować, posługując się językiem angielskim, dźwięki wydawane przez różne przedmioty, np. splish splosh, quack quack, itp.
▪ zaśpiewać piosenkę o kąpieli- Bathtime song i przedstawić za pomocą odpowiednich gestów jej treść
▪ aktywnie uczestniczyć w zabawie językowej
▪ wykonać prostą pracę plastyczną - układankę
MATERIAŁY DYDAKTYCZNE podręcznik HAPPY HOUSE 1, zestaw obrazków
(POMOCE) (flashcards), realia w postaci: szamponu, mydła,
szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, gumowej kaczki kąpielowej, ręcznika; plakat przedstawiający wnętrze domu Happy House, płyta CD, magnetofon, kopia układanki dla każdego ucznia, kreda, tablica;
TECHNIKI PRACY Praca całą klasą (LOCKSTEP), praca indywidualna; praca
z pedagogiem specjalnym, imitacja grupowa/ indywidualna, SPEAKING, LISTENING FOR GENERAL INFORMATION; INFORMATION GAP ACTIVITIES, TOTAL PHYSICAL RESPONSE ACTIVITIES;
|Faza lekcji |Przebieg lekcji |Czynności uczniów |Planowany czas |
| |Czynności nauczyciela/ uczniów, którzy nie wymagają wsparcia ze |o specjalnych potrzebach | |
| |strony pedagoga specjalnego |edukacyjnych | |
|Czynności wstępne. |Nauczyciel wita się z uczniami, wspólnie sprawdzają wykonanie | | |
|Sprawdzenie pracy |pracy domowej – kartki urodzinowej | |3-4 min. |
|domowej. |z życzeniami dla jednego z członków najbliższej rodziny. | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| |Uczniowie przypominają sobie treść piosenki The Party Freeze, | | |
|Rozgrzewka |którą poznali na ostatniej lekcji, śpiewają ją wraz z nagraniem |Uczniowie wykonują te same |4-5 min. |
|językowa |magnetofonowym, wykonując przy tym odpowiednie gesty ilustrujące |czynności, | |
| |jej treść. |z pomocą pedagoga specjalnego| |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| |Nauczyciel używa realiów, które przyniósł do klasy, aby wprowadzić| | |
| |nowe słownictwo, np. Look! A hairbrush. | | |
| | | |3-4 min. |
|Nowy materiał |Uczniowie przyglądają się wnętrzu domku Happy House próbują | | |
|i praca nad nim |odgadnąć, w którym pomieszczeniu tym razem znaleźli się | | |
| |bohaterowie podręcznika. Nauczyciel wprowadza wyrażenie In the |Uczniowie wykonują te same | |
| |bathroom. |czynności |3-4 min. |
| | |z pomocą pedagoga specjalnego| |
| |Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe, podaje nazwy przedmiotów | | |
| |kąpielowych w języku angielskim – uczniowie powtarzają je za | | |
| |nauczycielem. Następnie nauczyciel przekazuje karty obrazkowe | | |
| |sześciu ...