Dodaj publikację
Autor
Marzena Wronka
Data publikacji
2009-06-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
202

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt -Zajęcie otwarte dla rodziców - maluchy.
 Pobierz (doc, 31,0 KB)

Podgląd treści


Grupa I- dzieci trzy i czteroletnie
Prowadząca : Marzena Wronka
04.12.2007

Temat: ”List od Mikołaja”- stwarzanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających dzieciom kształtowanie pojęć dotyczących położenia przedmiotów w przestrzeni: wysoko, nisko, na górze, na dole. Zachęcanie dzieci do niesienia pomocy innym na miarę ich możliwości.

Cele:
- kształcenie umiejętności uważnego słuchania i rozumienia czytanego tekstu,
- kształtowanie wrażliwości na dobro, niesienie pomocy innym w życiu codziennym,
- kształcenie umiejętności swobodnego wypowiadania się na podany temat,
- ćwiczenie spostrzegawczości,
- doskonalenie orientacji przestrzennej i orientacji na kartce,
- estetyczne wykonywanie prac plastycznych,

Metody:
- podająca
- ekspresyjna
- zadań stawianych

Środki dydaktyczne :
List od Mikołaja, sylwety lalek, samochodów, choinka, torebki z prezentami (książka, krążki), kaseta magnetofonowa z nagraniem marsza, sylweta Mikołaja, wata i papierowe baloniki.

Przebieg zajęcia:
1. Usadzenie dzieci – dwa pociągi ustawione za nauczycielką i pomocą nauczycielki „ jadą” na krzesełka ustawione przed tablicą.
2. List od Mikołaja – czytanie tekstu.
Drogie dzieci witam was serdecznie.
Mam duży kłopot, moje Elfy rozchorowały się i nie mogą mi pomagać. Pracy mam bardzo wiele, bo przecież za dwa dni muszę odwiedzić wszystkie dzieci w domach, przedszkolach i szkołach, aby wręczyć im prezenty. Tak bardzo się spieszyłem ,że zabawki są rozłożone w różnych miejscach i zrobił się bałagan .Mam do was prośbę ułóżcie lalki wysoko na półce , a samochody nisko. Myślę ,że sobie poradzicie , życzę wam sukcesów.
Do zobaczenia w waszym przedszkolu , w czwartek 06 grudnia.

Wasz Mikołaj

3. Układanie sylwet zabawek na półkach.
4. „ Na dole , na górze” – zabawa rytmiczno- ruchowa.
5. „ Śpiący kot” zabawa z zastosowaniem określeń wysoko, nisko. W tym czasie pomoc nauczycielki zawiesza na choince torebkę z prezentem wysoko i nisko stawia drugą torebkę.
6. Odnajdywanie prezentów.
7. Marsz z kołami przy muzyce z taśmy magnetofonowej. Wykonywanie poleceń słownych nauczycielki na przerwę w muzyce. Zawieszenie kół wysoko lub nisko na gałązkach choinki.
8. praca plastyczna – wyklejanie brody Mikołaja watą i przyklejanie na górze kartki baloników z kolorowego papieru.
9. Omówienie wykonanych prac, nagradzanie dzieci brawami, pochwałami.