Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
exaggerated, 2009-09-19
zdecydowanie nie powala na kolana, oczekiwalam czegos bardziej kreatywnego
Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie IIIa Gimnazjum Publicznego w Okszowie
Data: 08.12.08
Temat zajęć: The Animal Kingdom – ćwiczenia w opisywaniu zwierzaków.
CELE LEKCJI:
Cele ogólne:
-ćwiczenie i wzbogacenie słownictwa
-ćwiczenie rozumienia tekstu słuchanego
-ćwiczenie rozumienia tekstu czytanego
Cele szczegółowe:
-uczeń rozumie i zna słownictwo
-uczeń potrafi zastosować poznane słownictwo w tworzeniu zdań – opis zwierząt
-uczeń potrafi wykorzystać słownictwo w rozumieniu tekstu słuchanego i czytanego
METODY:
-aktywizująca
- burza mózgów
- komunikacyjna
- praktyczna (praca z tekstem)
FORMY PRACY:
-indywidualna
-z partnerem
-grupowa
ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:
podręcznik, zeszyt ćwiczeń, zeszyty przedmiotowe, tablica
kserokopie
magnetofon i płyta CD
TOK ZAJĘĆ:
WSTĘP
1). Odczytuje listę obecności uczniów.
2). Sprawdzenie pracy domowej.
ĆWICZENIA
3). Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematem – uczniowie wysłuchują opisu ulubionych zwierząt nastolatków z Anglii, odpowiadają na pytania dotyczące ich zwierzaków domowych.
4). Uczniowie odgadują znaczenie nowych słów (przymiotniki, części ciała i grupy zwierząt) na podstawie usłyszanych definicji i wskazówek nauczyciela (burza mózgów).
5). Praca w grupach – uczniowie otrzymują kserokopie zwierząt i przyporządkowują zwierzaki do odpowiedniej grupy.
6). Gra językowa – pracując w parach uczniowie zastosowują nowe słownictwo opisując wybranego zwierzaka z kserokopii (klasa odgaduje jego nazwę).
7).Praca indywidualna - rozumienie tekstu czytanego. Uczniowie czytają tekst o adopcji niedźwiedzia polarnego i odpowiadają na pytania do tekstu.
8). Nauczyciel sprawdza odpowiedzi uczniów poparte odpowiednim fragmentem tekstu.
PODSUMOWANIE
7). Podsumowanie poznanego słownictwa. Ocena aktywności.
ZAKOŃCZENIE
8). Praca domowa. Opracował
Pawel Bochra
…………………………..