Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUCZYCIEL: ANNA MADEJA DATA: 20.11.2008
TEMAT: Indoor activities.
Formy spędzania wolnego czasu – wprowadzenie słownictwa.
CELE LEKCJI:
Kształcenie umiejętności komunikacyjnych:
• Czytanie dialogu z podziałem na role.
• Rozumienie treści dialogu ze słuchu.
• Odpowiadanie na pytania zgodnie z treścią dialogu.
• Zapamiętanie i stosowanie przyswojonego słownictwa w piśmie i mowie.
• Rozmowa z kolegą na temat form spędzania czasu wolnego.
Kształtowanie umiejętności kluczowych:
• Porozumiewania się.
• Rozwoju sprawności umysłowych.
• Uczenia się.
• Twórczego rozwiązywania problemów.
• Współdziałania w zespole.
Kształtowanie postaw:
• Motywowanie do przeprowadzania krótkich rozmów na temat form spędzania wolnego czasu.
• Wspomaganie samodzielności w uczeniu się.
• Inspirowanie do wyrażania własnych myśli i przeżyć.
• Rozbudzanie ciekawości poznawczej.
SŁOWNICTWO I ZWROTY:
Czynne:
• Chat on line,
• Listen to music,
• Play the piano,
• Watch TV,
• Draw,
• Play chess,
• Read,
• Go to the cinema,
• Play computer games,
• Surf the net,
• Do homework,
• Send emails,
• Do you…?
• Yes, I do / No, I don’t,
• What do you do when you are with friends?
• … when you are on your own?
• … in the evenings?
• … at weekends?
• After lessons,
• Check email,
• Keep in touch,
• Computer room,
• I don’t use it,
• It’s easy,
• Everybody,
• Wrong,
• The computer doesn’t work.
Bierne:
• Open your books.
• Listen and repeat.
• Very good.
• Who is it?
• Where are they?
• What are they doing?
• True or false?
• Match the activities with the pictures.
• Close your books.
• Which activities do you do?
METODY I FORMY PRACY:
• Ćwiczeniowa,
• Indukcyjna,
• Audiolingual,
• Elicitation,
• Praca indywidualna,
• N-U, U-N, U-U.
MATERIAŁY I POMOCE DYDAKTYCZNE:
• Kartki z wyrazami,
• Podręcznik i zeszyt ćwiczeń,
• Słowniki
• Odtwarzacz, płyta CD.
UWAGI:
• Konspekt lekcji można wykorzystać zarówno w pracowni językowej, jak i zwykłej klasie. Zamiast kart używa się wtedy slajdów. Ponadto do podręcznika dołączona jest płyta CD zawierająca dodatkowe ćwiczenia oraz grę komputerową.
• Dobór metod i ćwiczeń jest dostosowany do tego zróżnicowanego poziomu umiejętności językowych uczniów w tej klasie.
PRZEBIEG LEKCJI:
| | |
|CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA (N) |CZYNNOŚCI UCZNIA (U) |
| | |
|WPROWADZENIE SŁOWNICTWA | |
|N pyta U w jaki sposób spędzają czas wolny, podane odpowiedzi zapisuje na |U odpowiadają. |
|tablicy w języku polskim. | |
|N prezentuje karty z pojedynczymi słowami i prosi U |U podchodzą do tablicy układając poprawne zwroty. |
|o dopasowanie ich tak, aby powstały poprawne zwroty. | |
|U zdolni mogą dodać inne słowa/zwroty. | |
|N pyta, które z tych zwrotów są niezrozumiałe, tłumaczy je, zapisuje |U przepisują notatkę do zeszytów. |
|znaczenia na tablicy. | |
| | |
|SŁUCHANIE / CZYTANIE |U podają znaczenia / odgadują je / sprawdzają znaczenie w |
|N pyta U o podanie znaczeń do wypisywanych ...