Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
meggi174, 2009-10-27
brak logiki bo jeżeli metoda audiolingual to nie może być to dedukcyjna metoda równoczesnie
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUCZYCIEL: mgr Anna Madeja
KLASA: Va
DATA: 12.03.2009
TEMAT: DESCRIBING SPORTS.
CEL OGÓLNY: Uczeń potrafi opisać dyscyplinę sportową.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
• Kształcenie umiejętności komunikacyjnych poprzez zapamiętanie i stosowanie słownictwa w piśmie i w mowie, rozumienie treści przeczytanych i usłyszanych.
• Kształtowanie umiejętności kluczowych w zakresie porozumiewania się, rozwoju sprawności umysłowych, twórczego rozwiązywania problemów, współdziałania w zespole.
• Kształtowanie postaw poprzez motywowanie do rozmowy na temat zainteresowań sportem, wspomaganie samodzielności w uczeniu się, inspirowanie do wyrażania własnych myśli i przeżyć, rozbudzanie ciekawości poznawczych oraz wrażliwości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.
ZAKRES JĘZYKOWY: Dyscypliny sportowe, przymiotniki, stopień zainteresowania.
METODY I FORMY PRACY: ćwiczeniowa, wizualna, dedukcyjna, audiolingual, praca indywidualna, prezentacja, N-U, U-N, U-U.
POMOCE DYDAKTYCZNE: Odtwarzacz CD, płyta CD, komputer, rzutnik, prezentacja PP, podręcznik, zeszyt ćwiczeń, mul tirom, flashcards.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
|CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA |CZYNNOŚCI UCZNIA |
|WPROWADZENIE SŁOWNICTWA | |
|N wiesza na tablicy nazwy dyscyplin sportowych, które U poznali na |U utrwalają słownictwo z poprzedniej lekcji. |
|poprzedniej lekcji w celu powtórzenia i utrwalenia. | |
|Następnie N prezentuje slajdy różnych dyscyplin sportowych. | |
|N prezentuje nowe słownictwo – przymiotniki określające dane |U nazywają prezentowane dyscypliny. |
|dyscypliny. | |
| |U powtarzają. |
|WYKORZYSTANIE ZDOBYTEJ WIEDZY |U przepisują przymiotniki do zeszytów. |
|N prosi U o dopasowanie przymiotników do odpowiednich dyscyplin (wg | |
|uznania). | |
|N prosi U o opisanie kolejnych dyscyplin sportowych wykorzystując | |
|nowe słowa. |U podają swoje propozycje. |
|CZYTANIE |U opisują dyscypliny. |
|N prosi U o przeczytanie tekstu o karate. |U zapisują zdania w zeszytach. |
|Następnie N czyta tekst głośno. | |
|N pyta U które ze słów lub zwrotów w tekście są niezrozumiałe i |U czytają. |
|tłumaczy je. |U słuchają śledząc tekst. |
|N zadaje pytania do tekstu sprawdzając stopień zrozumienia. | |
| | |
|SŁUCHANIE |U szukają odpowiedzi w tekście / odpowiadają na pytania. |
|N wprowadza kolejną dyscyplinę sportową (skok z liną) i pyta U czy | |
|ją znają, lubią, co o niej sądzą. | |
|N prosi U o wysłuchanie nagrania na temat nowej dyscypliny i |U powtarzają nazwę. |
|zaznaczenie odpowiednich wyrazów. |U odpowiadają na pytanie. |
|N sprawdza odpowiedzi. | |
| |U słuchają dwukrotnie. |
|MÓWIENIE | |
|N prosi U o wypowiedzenie się na temat różnych dyscyplin sportowych.| |
| | |
|PODSUMOWANIE | |
|N prezentuje dyscypliny sportowe w wykonaniu osoby niepełnosprawnej.| |
| |U wypowiadają się. |
|ZADANIE DOMOWE | |
|N objaśnia zadanie domowe w zeszycie ćwiczeń (strony 48 i 49). | |
| | |
| |U utrwalają słownictwo. |
| | |
| | |
| | |
| |U notują. |
UWAGI:
Dobór metod, ćwiczeń i form jest dostosowany do indywidualnych potrzeb uczniów oraz do zróżnicowanego poziomu umiejętności językowych uczniów w klasie.
ŹRÓDŁA:
NEW ENGLISH ZONE 2, ROB NOLASCO, OXFORD UNIVERSITY PRESS, 2006