Dodaj publikację
Autor
Mariola Krupa
Data publikacji
2009-11-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
29

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Cele ogólne zajęć dla klas młodszych:  - tworzenie sytuacji rozwijających u dzieci różne formy ekspresji: słownej, ruchowej, plastyczno-technicznej.
 Pobierz (doc, 29,5 KB)

Podgląd treści


Scenariusz

,,BAL JESIENNYCH LISTKÓW”

24.09.2009r. od godz. 10.00 do 11.30

Cele ogólne:
Tworzenie sytuacji rozwijających u dzieci różne formy ekspresji: słownej, ruchowej, plastyczno-technicznej

Cele operacyjne:
Dziecko:
- zna charakterystyczne cechy jesieni,
- rozpoznaje i nazywa kolory,
- rozróżnia kształty i kolory liści,
- odgaduje zagadki,
- umiejętnie ustawia się w kole,
- rozwija spostrzegawczość,
- ilustruje ruchem treść piosenek
- pracuje w grupie

Pomoce:
kolorowe liście, zagadki, płyty CD, przybory do malowania i rysowania.

Przebieg zajęć

Piosenka na wejście
• Cztery pory roku Nowa Era nr 39 klasa I

1. Dzieci witają się wzajemnie piosenką „Kończy się lato” Nowa Era nr 5 sześciolatki , a nauczycielka wita dzieci słowami: witam wszystkich, którzy lubią się wesoło bawić witam wszystkich, którzy lubią jesień.

2. Rozmowa przy ilustracji dotycząca aktualnej pory roku.
Jakie kolory lubi jesień?
Co robi Pani Jesień?

3. Wspólny śpiew piosenki i powitanie Pani Jesieni „Malowała jesień” Nowa Era nr 38 klasa I

3. Zabawa chustą do piosenki „Jesień w ogrodzie” Nowa Era nr 11 klasa I
Dzieci tworzą kolo i wspólnie bawią się

4. Zagadki

7. Zabaw taneczna z chustą ,,Skarby jesieni” Nowa Era nr 14 klasa 2

8. Praca plastyczna „Nasz Pani jesień”
Dziećmi tworzą prace z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych: kredki, kolorowy papier, kółka orgiami, bibuła, klej, nożyczki

9. Wystawa wykonanych prac.

10. Wspólna zabawa przy muzyce.

Opracowała