Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Sprawdzian wiadomości i umiejętności z edukacji matematycznej. GRUPA 2
Imię i nazwisko………………………………………………………….. klasa 2
1.Oblicz: 5p.
36 + 3 = 43 + 5 = 72 + 8 = 67 – 4 = 59 – 3 =
2.Oblicz, uzupełnij tabelkę:
6p.
|34 | |21 | |42 | |
| | | | | | |
| |40 | |57 | |80 |
- 6
+6
3.Oblicz: 4p.
37 + 5 = 46 + 7 = 54 – 6 = 86 – 8 =
4.Porównaj liczby- wstaw znak <, >, =
3p.
22 + 5 ….. 17 + 10 66 – 3 ….. 54 – 2 75 + 3 …..98 – 8
5.Rozwiąż zadanie, napisz działanie i odpowiedź.
Do stołówki przywieziono 32 kilogramy marchwi i 15 kilogramów pietruszki. Ile warzyw przywieziono do stołówki?
Rozwiązanie 2p.
Odp. ………………………………………………………………………….
6.Wstaw w okienka właściwe liczby.
2p.
37 – = 30 - 6 = 40
7. Rozwiąż zadanie, napisz działanie i odpowiedź.
Narty kosztują 68 złotych. Łyżwy są o 8 złotych tańsze.
Ile kosztują łyżwy?
Rozwiązanie 2p.
Odp. …………………………………………………………………………..
Zadanie dodatkowe:
Piłka nożna kosztuje 42 złote. Piłka siatkowa jest o 9 złotych droższa.
Ile kosztują obydwie piłki?
Rozwiązanie
Odp…………………………………………………………………………..
Punktacja:
24pkt. i zadanie dodatkowe - 6pkt.
24 – 23pkt. - 5pkt.
22 – 20pkt .- 4pkt.
19 – 15pkt. - 3pkt.
14 – 10pkt. - 2pkt.
9 i mniej pkt.- 1pkt.