Dodaj publikację
Autor
Judyta Sikorska
Data publikacji
2010-01-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
174

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji z języka angielskiego: Popular TV programmes - popularne programy telewizyjne. Konspekt został napisany z myślą o uczniach klasy drugiej gimnazjum. Można go wykorzystać również w innych klasach - w zależności od poziomu uczniów oraz na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego.
 Pobierz (doc, 38,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

TEMAT: Popular TV programmes – popularne programy telewizyjne

OPIS KLASY: klasa II gimnazjum (można wykorzystać również w innych klasach – w zależności od poziomu uczniów oraz na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego)

CZAS: 45 minut

CELE LEKCJI:

➢ Cel główny lekcji: doskonalenie i rozwijanie umiejętności tworzenia oraz stosowania strony biernej;

➢ Cele operacyjne lekcji:

▪ uczeń zna: zasady tworzenia i stosowania strony biernej; formy Past Participle czasowników nieregularnych; podstawowe rodzaje programów rozrywkowych (nazywa je w języku angielskim);

▪ uczeń umie: budować wypowiedzi poprawne pod względem wymowy; czytać ze zrozumieniem i wyszukiwać potrzebne informacje; wykorzystać konstrukcję strony biernej do opisu swojego ulubionego programu telewizyjnego; podporządkować się zasadom obowiązującym na lekcji;

▪ uczeń rozumie: zasady stosowania strony biernej; informacje zawarte w tekstach pisanych; wypowiedzi kolegów i nauczyciela;

SŁOWNICTWO I STRUKTURY GRAMATYCZNE: podstawowe rodzaje programów rozrywkowych; strona bierna; formy Past Participle czasowników nieregularnych;

POMOCE DYDAKTYCZNE: przygotowane ćwiczenia – kserokopie (programy rozrywkowe i ich prezenterzy oraz programme information); kserokopia tekstu „Looking For Fame”; słowniki polsko – angielskie i angielsko – polskie;

PRZEBIEG LEKCJI:

1. Powitanie; przygotowanie do lekcji; krótka pogadanka na temat filmów i programów telewizyjnych; nawiązanie do tematu lekcji;

2. Podanie tematu lekcji;

3. Przypomnienie zasad tworzenia i stosowania strony biernej;

4. Załącznik 1 - praca w parach – uczniowie łączą nazwy popularnych programów z ich prezenterami i przyporządkowują odpowiednią stację telewizyjną, która emituje dany program;

5. Sprawdzenie poprawności wykonanego ćwiczenia (uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela stosując stronę bierną) – Programme number 1 is called.... / It is presented by... / It is shown on channel...;

6. Uczniowie dzielą programy rozrywkowe na trzy grupy (quiz / talk show / show) i przyporządkowują do każdej z nich tytuły programów z ćwiczenia;

7. Załącznik 2 - praca z tekstem – dwukrotne głośne odczytanie tekstu „Looking For Fame” ze szczególnym zwróceniem uwagi na stronę bierną;

8. Wykonanie ćwiczenia sprawdzającego stopień zrozumienia przeczytanego tekstu;

9. Załącznik 3 – uczniowie opisują wybrany program telewizyjny w oparciu o znane słownictwo. Uczniowie mogą korzystać z wcześniej rozdanych słowników. Ćwiczenie ma na celu utrwalenie słownictwa związanego z telewizją oraz rozwijanie umiejętności tworzenia i stosowania strony biernej;

10. Chętni bądź wybrani przez nauczyciela uczniowie prezentują swoje opisy na forum klasy;

11. Dokonanie oceny pracy uczniów podczas lekcji – najbardziej aktywni uczniowie otrzymują do dziennika „plusy”;

ZAŁĄCZNIK 1

PRESENTERS: Monika Richardson, Tadeusz Sznuk, Wojciech Mann 2*, Katarzyna Skrzynecka and Piotr Gąsowski, Hubert Urbański, Robert Janowski, Krzysztof Tyniec, Karol Strasburger, Katarzyna Cichopek and Krzysztof Ibisz

CHANNELS: TVP 1, TVP 2, POLSAT, TVN

1. DUŻE DZIECI
2. JAK ONI ŚPIEWAJĄ
3 ...