Dodaj publikację
Autor
Aleksandra Sadzińska-Bouhali
Data publikacji
2010-02-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
108

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji z języka angielskiego, publikacja dotyczy lekcji języka angielskiego w klasie trzeciej liceum ogólnokształcącego, którego tematem jest drugi okres warunkowy.
 Pobierz (docx, 13,8 KB)

Podgląd treści

Konspekt z lekcji języka angielskiego dla klasy III LO

Data : 08.12.2009r.

Szkoła: ZSP

Prowadząca: Aleksandra Sadzińska-Bouhali

Czas realizacji: 45 minut

Dział programowy: Health matters

Temat: ‘If I didn’t live so far…’- II conditional.

Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:

-Przypomnienie słownictwa z dyscyplin sportowych

Cel główny:

-Zapoznanie ucznia z drugim okresem warunkowym,

Cele operacyjne:

-Uczeń rozumie zastosowanie i budowę drugiego okresu warunkowego,

- Uczeń potrafi zbudować poprawne zdania w okresie warunkowym typu drugiego

Metody nauczania:

-elicitation(pogadanka)-metody naprowadzające

-kognitywna-innowacyjne posługiwanie się językiem

-praca z podręcznikiem

Typ lekcji: lekcja przeznaczona na realizację nowego tematu

Forma organizacji zajęć: grupowa, indywidualna

Pomoce dydaktyczne:

-podręcznik, zeszyt ćwiczeń, odtwarzacz CD

Plan zajęć:

1.Część wstępna(ok. 10 minut):

a)Powitanie

b)Sprawdznienie obecności

c)Powtórzenie materiału

2.Część Główna(ok.28minut):

a)Podanie tematu i jego realizacja

b)Ćwiczenia praktyczne

3.Część końcowa(ok.7 minut):

a)Podsumowanie

b)Zadanie pracy domowej

Przebieg lekcji:

Ad.1

1.Czynności organizacyjne. Przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji.

2.Przedstawienie celów lekcji- In this module you will…

Ad.2

1.Rozgrzewka-Uczniowie wysłuchują wypowiedzi na temat sportów bohaterów ostatniej lekcji: Scott i Danielle. Na podstawie wysłuchanych wypowiedzi i po zaznajomieniu się z jej tekstem uczniowie odpowiadają na pytanie : ‘What would he do if he weren’t too tired?’ Po tym wprowadzeniu zostają poinformowani o temacie lekcji dotyczącym drugiego okresu warunkowego.

2. Prezentacja tematu:

Uczniowie otwierają podreczniki na stronie 114 i odpowiadają na pytania zamieszczone we wstępie rozdziału. Następnie czytają dwa krótkie teksty które są wypowiedziami osób. W tekście wpisują odpowiednie słowa w luki. Po wykonaniu ćwiczenia słuchają tekstu na płycie sprawdzając jednocześnie poprawność wykonania ćwiczenia.

Omawiając „check it out” uczniowie dowiadują się o regułach dotyczących zastosowania drugiego okresu warunkowego. Zwracają także uwagę na ramkę „Mind the trap” gdzie wypisane są najczęściej popełniane błędy w użyciu drugiego okresu warunkowego.

3. Ćwiczenia praktyczne:

Uczniowie uzupełniają ćwiczenia z zakresu poznanej struktury gramatycznej, następnie wybrani uczniowie odczytują je na forum klasy.

Uczniowie w parach mają odpowiedzieć na pytanie: Which sports would you like to try? Mają ułożyć swoją wypowiedź z zastosowaniem drugiego okresu warunkowego. Uczniowie pracują w parach a nauczyciel monitoruje ich pracę. Ochotnicy są proszeni o zaprezentowanie wypowiedzi przed klasą.

Ad.3

1. Nauczyciel podsumowywuje lekcję, wyjaśnia ewentualne wątpliwości.

2. Praca domowa