Dodaj publikację
Autor
Aleksandra Sadzińska-Bouhali
Data publikacji
2010-03-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
275

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji dla klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej, j. angielski.
 Pobierz (docx, 12,5 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji z języka angielskiego dla klasy I b TM

Data: 09.10.2009r.

Szkoła: ZSP

Prowadząca: Aleksandra Sadzińśka-Bouhali

Czas realizacji: 45 minut

Dział programowy: A day in the life…( Dzień z życia)

Temat : Calendar- zapisywanie dat i godzin.

Powiązania z wcześniejszą wiedzą:

-Przypomnienie czasu Present Simple(budowa i zastosowanie)

-Przypomnienie liczbników porządkowych

Cel główny:

-Uczeń poznaje zasady poprawnego zapisywania i odczytywania dat oraz godzin w języku angielskim,

Cele operacyjne:

-Po usłyszeniu daty bądź godziny uczeń potrafi ją rozpoznać i zapisać,

-Uczeń zna odpowiednie przymki czasu: in, on, at i umie je zastosować,

-Uczeń potrafi zbudować proste zdania w których określa datę i czas np. My birthday is on 20 April.

Metody nauczania:

-elicitation(pogadanka)-metody naprowadzające

-kognitywna-twórcze posługiwanie się językiem

-praca z podręcznikiem

Typ lekcji: lekcja przeznaczona na realizację nowego tematu

Forma organizacji zajęć: grupowa, indywidualna

Pomoce dydaktyczne:

-podręcznik, zeszyt, zegar, kalendarz

Plan zajęć:

1.Część wstępna(ok. 10 minut):

a)Powitanie

b)Sprawdznienie obecności

c)Powtórzenie materiału

2.Część Główna(ok.28minut):

a)Podanie tematu i jego realizacja

b)Ćwiczenia praktyczne

3.Część końcowa(ok.7 minut):

a)Podsumowanie

b)Zadanie pracy domowej

Przebieg lekcji:

Ad.1

1.Czynności organizacyjne. Przypomnnienie budowy i zastosowania czasu Present Simple oraz liczebników porządkowych.

2.Przedstawienie celów lekcji- In this module you will…

Ad.2

1.Rozgrzewka.- Uczniowie zostają poproszeni o przypomnienie nazw miesięcy oraz dni tygodnia. Następnie nauczyciel zadaje pytanie What is your favourite month? Uczniowie odpowiadają.

2.Prezentacja tematu:

Nauczyciel prosi uczniów by spojrzeli na zegarki i powiedzieli która jest godzina. Uczniowie odpowiadają podając czas po polsku, następnie nauczyciel prezentuje w jaki sposób podajemy czas w języku angielskim. Po prezentacji nauczyciel każe jeszcze raz sprawdzić czas pytając What the time is it? Teaz uczniowie mają odpowiedzieć po angielski wg zaprezentowanych wzorów. Nauczyciel pyta o datę, uczniowie patrząc na kalendarz odpowiadają po polsku. Nauczyciel przedstawia w jaki sposób zapisujemy i odczytujemy daty. Następnie prosi uczniów by teraz podali datę dzisiejszą w języku angielskim. Nauczyciel prezentuje trzy prepositions of time i wyjaśnia ich użycie.

3. Ćwiczenia praktyczne:

Nauczyciel prosi każdego ucznia o ułożenie zdania o dacie ich urodzin, czyli z zastosowaniem dokładnej daty i preposition of time, np. My birthday’s on 20 April. Natępnie każdy uczeń głośno na forum klasy wypowiada zdanie o swojej dacie urodzin.

Następnie uczniowie wykonują ćwiczenia z podręcznika, gdzie ich zadaniem jest zapisać poprawnie daty z kalendarza, wstawić odpowiedni preposition of time.

Ad.3

1.Wybrani uczniowie ...