Dodaj publikację
Autor
Adelajda Patyk
Data publikacji
2010-03-16
Średnia ocena
0,00
Pobrań
141

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie 1 gimnazjum. Temat lekcji: "Present Continuous - exercises".
 Pobierz (docx, 21,7 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauczyciel:

Klasa: 1

Data:

Podręcznik: „Exam Challenges 1“

Temat lekcji: Present Continuous – exercises.

Główny cel lekcji: utrwalenie prawidłowego użycia czasu teraźniejszego ciągłego

(Present Continuous) w mowie i piśmie.

Podstawa programowa:

Treści:

Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych,

gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych).

Uczeń rozumie ze słuchu proste, krótkie, typowe wypowiedzi.

Uczeń rozumie proste wypowiedzi pisemne.

Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi ustne.

Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi pisemne.

Uczeń reaguje ustnie w sposób zrozumiały w typowych sytuacjach.

Uczeń reaguje w formie prostego tekstu pisanego.

Uczeń przetwarza tekst ustnie lub pisemnie.

Uczeń dokonuje samooceny.

Uczeń współdziała w grupie.

Uczeń korzysta ze źródeł informacji w języku obcym również za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Osiągnięcia

Sprawność rozumienia ze słuchu:

rozumienie ogólnego sensu oraz głównych punktów wypowiedzi

wyszukiwanie konkretnych, szczegółowych informacji

Sprawność mówienia:

formułowanie krótkich, płynnych i spójnych wypowiedzi z użyciem czasu teraźniejszego ciągłego (Present Continuous)

relacjonowanie wypowiedzi innych osób

opis ilustracji

formułowanie pytań w czasie teraźniejszym ciągłym w celu zdobycia potrzebnych informacji

reagowanie na pytanie innych, udzielenie odpowiedzi

Sprawność czytania:

wyszukiwanie żądanej informacji lub szczegółu w tekście

odnalezienie informacji niezgodnych z ilustracją

Sprawność pisania:

opis obrazka, gestu, filmu za pomocą zdań w czasie teraźniejszym ciągłym

Inne umiejętności:

określenie ogólnego celu zadania oraz kolejności wykonywanych prac

zdobywanie brakujących i dostępnych informacji

samoocena, ewaluacje wyników swojej pracy oraz porównanie ich z zamierzonym celem

praca w grupie

ćwiczenie pamięci

Cele operacyjne:

1. Wiadomości: Uczeń:

● zna zasady tworzenia zdań w czasie teraźniejszym ciągłym.

● wie w jakich sytuacjach czas ten jest używany.

● zna czasowniki opisujące proste czynności.

2. Umiejętności: Uczeń:

● potrafi opisać proste czynności w mowie i piśmie posługując się czasem teraźniejszym

ciągłym.

● potrafi zadać proste pytania w tym czasie w celu uzyskania interesujących go informacji.

● potrafi znaleźć różnice pomiędzy tekstem a obrazkiem.

● potrafi zrozumieć proste nagranie i przekształcić je na formę pisemną tj. zapisać brakujące

Informacje.

3. Postawy: Uczeń:

● bierze aktywny udział w lekcji.

● podejmuje próby wykonania zadania.

● potrafi dokonać samooceny i porównać wyniki swojej pracy z zamierzonym celem.

Metody: komunikacyjna, metoda kinestetyczna, metoda audiowizualna.

Środki dydaktyczne: tablica, podręcznik, płyta CD, magnetofon, komputer, Internet.

Fazy lekcji

I Wstęp: (3 min)

Czynności organizacyjne: powitanie, sprawdzenie obecności, zapisanie tematu lekcji, przedstawienie uczniom celów lekcji.

II Rozwinięcie (35 min)

Krok 1: Nauczyciel wraz uczniami powtarza sposoby tworzenia zdań w czasie teraźniejszym ciągłym (Present Continuous) oraz sytuacje, w których czas ten jest używany.

Krok 2: Nauczyciel wyznacza ucznia, którego zadaniem jest przedstawienie za pomocą ...