Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Dubiel
Data publikacji
2010-04-19
Średnia ocena
0,00
Pobrań
69

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to konspekt z piłki koszykowej. Temat zajęć "Gry i zabawy doskonalące elementy techniczne piłki koszykowej". Konspekt opracowany został dla uczennic I klasy gimnazjum.
 Pobierz (doc, 46,5 KB)

Podgląd treści

Katarzyna Dubiel

Nauczyciel wychowania fizycznego

Gimnazjum Nr 8 w Jaworznie

KONSPEKT LEKCJI Z PIŁKI KOSZYKOWEJ

Klasa: I gimnazjum dziewczęta

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 45 min.
Liczba ćwiczących: 14
Dział programu: Piłka koszykowa.
Zadania główne (temat): Gry i zabawy doskonalące elementy techniczne piłki koszykowej.
Motywacje: Przekonanie uczennic do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Przybory: piłki koszykowe, szarfy, pachołki.

Metody: pogadanka, zadaniowa, zabawowa
CELE OPERACYJNE:
Umiejętności: Uczennica potrafi:
( poruszać się po boisku,
( wykonać podanie sprzed klatki piersiowej,
( rzut do kosza : w miejscu, w biegu,
( wykonać kozłowanie.
Psychomotoryka: Uczennica:
( kształtuje zwinność, gibkość, szybkość, koordynację ruchową.
Wiedza: Uczennice znają przepisy dotyczące piłki koszykowej.
Akcent wychowawczy: uczennice słuchają informacji, stosują zasady bezpieczeństwa, współpracują z koleżanką.

|Tok lekcji |Czynności uczniów |Czynności nauczyciela |Metody |
| |Docelowe |Zadania | | |
|1 |2 |3 |4 |5 |
|C z ę ś ć wstępna. |Zapoznanie z za daniami |słucha informacji nauczyciela, |- sprawdza gotowość ucznia do |pogadanka. |
| |lekcji | |zajęć, | |
| | |- przygotowuje się do świadomego i aktywnego |- podaje temat lekcji | |
| | |udziału w lekcji. | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | |- uczennica bierze udział w zabawie ożywiającej |- rozdaje szarfy | |
| |Pobudzi i przygotuje |„Berek”, |- proponuje zaplanowane przez |Zadaniowa-ścisła |
| |organizm do wysiłku | |siebie ćwiczenia, | |
| | | | | |
| | | |- ustawia grupę na obwodzie | |
| | |-marsz dookoła sali, |sali, każdy uczeń ma | |
| | | |piłkę | |
| | |Rozgrzewka z piłką: | | |
| | |- krążenia głowy, | | |
| | |- skręt głowy w prawą stronę | | |
| | |z równoczesnym odmachem prawej ręki w prawą | | |
| | |stronę; to samo na lewą stronę, | | |
| | |- naprzemianstronne krążenia ramion w przód z | | |
| | |przekładaniem piłki z ręki do ręki, | | |
| | |- naprzemianstronne krążenia ramion w przód z | | |
| | |przekładaniem piłki z ręki do ręki, | | |
| | |- skłony tułowia w przód, | | |
| | |- krążenie tułowia, | | |
| | |- przysiady, | | |
| | |- w skłonie przekładanie piłki pomiędzy nogami, |- czuwa nad odpowiednim tempem | |
| | |- w skłonie toczenie piłki w ósemkę pomiędzy |i rytmem wykonywanych ćwiczeń, | |
| | |nogami, | | |
| | |- w skłonie kozłowanie piłki | | |
| | |w ósemkę, | | |
| | |- piłka trzymana oburącz z tyłu; wyrzut piłki | | |
| | |tyłem w przód i chwyt piłki, | | |
| | |- wyrzut piłki przodem w tył i chwyt jej oburącz, | | |
| | |- w siadzie prostym, piłka z prawej strony, | | |
| | |przekładanie nóg nad piłką, | | |
| | |- w leżeniu przodem przetaczanie piłki pod klatką |- koryguje poprawność ich | |
| | |piersiową, |wykonania | |
| | |- kozłowanie piłki prawą ręką ze stania, do siadu,| | |
| | |leżenia, siadu i do stania, | | |
| | |- kozłowanie piłki lewą ręką ze stania, do siadu, | | |
| | |leżenia, siadu i do stania, | | |
| | | | | |
| | | | | |

| | | | | |
|C z ę ś ć główna: |1. Uczeń doskonali |Uczeń uczestniczy w zabawie: |N omawia przebieg zabawy. |Zabawowa-ścisła |
| |poruszanie się po boisku w|1. „Traf w piętkę” (piłkę). | | |
| |niskiej pozycji |-UU dobierają się parami. Na sygnał poruszają się | | |
| |koszykarskiej. |w niskiej pozycji koszykarskiej, starają się | | |
| | |nawzajem trafić otwartą dłonią w piętę | | |
| | |przeciwnika. | | |
| | | | | |
| |2. Uczeń doskonali |2. „Chroń podudzie ...