Dodaj publikację
Autor
Anna Dziama
Data publikacji
2010-04-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
152

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jestem nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. Chciałabym przedstawić Państwu konspekt języka angielskiego dla klas VI.
 Pobierz (docx, 17,1 KB)

Podgląd treści

Konspekt do lekcji języka angielskiego

Przedmiot: język angielski

Nauczyciel: Anna Dziama

Klasa: VI

Data: 18. 12. 2009

Czas: 45 min

Temat: I’m crazy about computers- talking and writing about yourself and your interests.

Cele nauczania

Cele ogólne: uczeń wypowiada się i pisze na temat swoich zainteresowań oraz umiejętności.

Cele szczegółowe w zakresie wiadomości:

Uczeń:

- zna struktury służące do opisu swoich zainteresowań i umiejętności

- podaje czasowniki związane z czynnościami

- podaje słownictwo związana z komputerem

- wie jak napisać krótkiego emaila

Cele szczegółowe w zakresie umiejętności:

Uczeń:

- potrafi przeczytać tekst i odpowiedzieć na pytania typu prawda/ fałsz

- uzupełnić zdania słowami związanymi z komputerem

- potrafi powiedzieć i napisać o swoich zainteresowaniach i umiejętnościach z użyciem struktury:

to be + przymiotnik + przyimek+ czasownik-ing.

- potrafi napisać emaila zawierającego informacje o sobie i swoich zainteresowaniach.

Metody:

- lingwistyczne( komunikacyjna, audiolingualna)

- podająca( objaśnienia, pogadanka)

- praktyczne( ćwiczenia produkcyjne)

Formy pracy:

- praca cała klasą( lockstep)

- praca indywidualna

Środki i pomoce dydaktyczne:

- kserokopie czytanki

-kserokopie e- maila

- zeszyty uczniów

- komputer

- rzutnik

- tablica, kreda

- karteczki do prezentacji nowego słownictwa

- kserokopie kwestionariuszy

- magnesy

Przebieg lekcji:

Czynności organizacyjne – nauczyciel wita się z uczniami, sprawdza listę obecności i wpisuje temat lekcji do dziennika.

Rozgrzewka- Nauczyciel pokazuje uczniom obrazki przedstawiające komputer i jego części. Prosi uczniów , aby popatrzyli na obrazki i spróbowali zgadnąć o czym będzie dzisiejsza lekcja. Następnie nauczyciel zadaje pytania wprowadzające do tematu lekcji np.

Do you have computers? How many of you?

What do you use it for?

Do you know any words connected with computers?

Wprowadzenie nowego materiału- nauczyciel wskazuje kolejne części komputera lub korzysta z obrazków, a następnie wprowadza następujące słownictwo związane z treścią czytanki: mouse, mouse button, screen, website, icon, keyboard.

Uczniowie słuchają i powtarzają nowe słowa .

Następnie, nauczyciel przedstawia znaczenie nowych struktur typu: to be + przymiotnik+ przyimek +czasownik -ing za pomocą prezentacji komputerowej .

Ćwiczenie 1(Czytanie)- zadaniem uczniów jest przeczytanie teksu dotyczącego komputerów oraz udzielenie odpowiedzi do tekstu (załącznik numer 1 ). Przed przeczytaniem tekstu jeden z uczniów czyta pytania na głos, a nauczyciel upewnia się czy wszyscy zrozumieli treść pytań.

Ćwiczenie 2- Każdy uczeń otrzymuje kopie kwestionariusza dotyczącego zainteresowań i umiejętności (załącznik numer 3). Zadaniem uczniów jest uzupełnienie kwestionariusza. Następnie nauczyciel zbiera gotowe kwestionariusze, a jeden z uczniów czyta zawarte w nich informacje. Zadaniem uczniów jest zgadnąć przez kogo został uzupełniony kwestionariusz.

Ćwiczenie 3 ( mówienie)- uczniowie ustawiają się w kółku. Jeden z uczniów trzyma w ręku dużą kostkę. Na każdym brzegu kostki napisany jest inny przymiotnik np. ”keen on”, ,,fond ...