Dodaj publikację
Autor
KATARZYNA KRAHEL
Data publikacji
2010-05-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
68

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Rozpoznawanie zwierząt z wiejskiego podwórka.
 Pobierz (doc, 22,5 KB)

Podgląd treści

„NA PODWÓRKU U WŁADKA”- rozmowa na podstawie wiersza M. Czekały-konspekt zajęć w grupie dzieci trzyletnich.

Cele:- zapoznanie dzieci ze zwierzętami wiejskimi;
- kształcenie umiejętności tworzenia rodzin zwierząt poprzez grupowanie wybranych ilustracji i rozpoznawanie zwierząt po wydawanym głosie;
- -ćwiczenie narządów mowy na zgłoskach: mru, hau, bee...

Forma pracy:
-z całą grupą
Pomoce: - obrazki przedstawiające rodziny zwierząt, sylwety zwierząt do wiersza, płyta z odgłosami zwierząt wiejskich, pacynka Kubusia, opaski-zwierzątka

Przebieg:
1.Przedstawienie pacynki-Kubusia.
-wstęp: „Kubuś pojechał do babci na wieś. Tam mieszka też jego kolega Władek. Władek ma podwórko a na nim...posłuchajcie:
2.Recytacja wiersza „Na podwórku u Władka” (ilustrowanie sylwetami zwierząt)

Na podwórku u Władka
Jest wesoła gromadka.
Jest krowa łaciata
I świnka pyzata
Jest kogut, który pieje
I kaczka, która ciągle się śmieje.
Jest też kura pstra
I są kotki dwa,
Jest też ogromny słoń
Co wodę pije wciąż
Jest też brunatny miś
Co miodu chciałby zjeść dziś.
- a teraz powiedzcie mi moi mili,
czy ta wesoła gromadka
na pewno mieszka na wiejskim podwórku u Władka?
3. Rozmowa na temat wiersza: które zwierzęta zamieszkują wiejskie podwórko, a które nie.
4.Zabawa „Rodzina”
Dzieci słyszą z płyty głos zwierzęcia; nazywają je i szukają obrazka na którym jest mama, tata i dziecko (próby nazwania osobnika dorosłego i dziecka): krowa, byk cielaczek; owca, baran, jagnię; kura kogut, kurczątko
5.Piosenka „Dziwne rozmowy”
-słuchanie piosenki; próby naśladowania głosów zwierząt w trakcie piosenki.
6.zabawa ruchowa orientacyjno-porządkowa „Dzieci do mamy”
Dzieci- zwierzątka biegają; na sygnał szukają swoich mam (obrazki
w sali z dorosłą postacią zwierzęcia).
7. Improwizacja muzyczno-ruchowa „Taniec kurcząt w skorupkach”