Dodaj publikację
Autor
Monika Gerlich
Data publikacji
2010-05-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
44

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć w ogrodzie przedszkolnym zawierający elementy ćwiczeń wg. Kepharta.
 Pobierz (doc, 39,5 KB)

Podgląd treści


Zabawa tropiąca w ogrodzie przedszkolnym zawierająca
elementy ćwiczeń wg. Kepharta
,, W naszym przedszkolnym miasteczku”

Cele ogólne:
-sprawdzenie wiadomości z zakresu ruchu drogowego,
-rozwijanie funkcji percepcyjno- motorycznych,
- wyrabianie umiejętności współdziałania z innymi dziećmi,
- dostarczanie przyjemnych wrażeń, emocji.

Cele szczegółowe:
Dziecko:
- stosuje przepisy ruchu drogowego w praktyce,
- rozpoznaje i nazwa prawidłowo wybrane znaki drogowe,
- rozwija ogólna sprawność fizyczną,
- potrafi wyjaśnić zasadność stosowania znaczków odblaskowych,
- współpracuje z innymi członkami grupy,

Metody:
- praktycznego działania
- aktywizyjąca
Forma:
- zajęcia z całą grupą
Pomoce:
Listy, znaki drogowe, krążki, ławeczka, opaski odblaskowe

Zajęcia odbywają się w ogrodzie przedszkolnym, w ,, Przedszkolnym miasteczku ruchu drogowego”.

Przebieg zajęć:

1. Dzieci otrzymały list od misia ,,Drogusia”

Drogie przedszkolaki przyglądałem Wam się ostatnio i zauważyłem,
że potraficie bezpiecznie poruszać się po drodze i waszym nowych przedszkolnych miasteczku ruchu drogowego. Chciałbym Was za to nagrodzić. Ukryłem w waszym ogrodzie niespodzianki. Aby je odnaleźć musicie uważnie słuchać Pani i postępować według wskazówek , które ukryłem za znakami drogowymi. Mam nadzieję, ze będziecie potrafili nazwać każdy znak znajdujący się na waszych ulicach.
Mam nadzieję, że w trakcie poszukiwań dobrze będziecie się bawiły
ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY!

A oto pierwsze zadanie:

Musicie jedna osoba za drugą pójść po wyznaczonej linii do drugiego
znaku stawiając dokładnie jedną stopę za drugą. Powiedzcie, którą stroną jezdni będziecie się poruszać? Jeżeli wykonacie to zadanie prawidłowo przeczytajcie kolejny list.
1. Ćwiczenia na równoważni.
Dzieci ustawiają się jedno za drugim i w odpowiedniej odległości od siebie przechodzą.

Brawo! Pierwsze zadanie wspaniale wykonane, jednak Wasza nagroda jest ciągle daleko. Teraz na chwilę zamienimy się w znaki drogowe.
2. Naśladowanie ruchów.
Dzieci stają w miejscu- stopy ustawione tak, aby tworzyły linię prostą, czubek lewej stopy dotyka pięty prawej stopy, ramiona opuszczone po bokach.
Dotykają palcem wskazującym prawej ręki czubka nosa, oczy mają otwarte a następnie zamknięte.
Rysowanie kółek w powietrzu- ręce wyciągnięte przed siebie, prawą ręką rysujemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, lewą ręką w kierunku przeciwnym.
Następnie stoją na jednej nodze.

Wspaniale wykonaliście to zadanie. Powiedzcie mi jakie znacie
znaki drogowe, które są okrągłe i co one oznaczają?
Wasze kolejne zadanie polega na prawidłowym przejściu przez jezdnię na drugą stronę .Jak nazywa się przejście dla pieszych?
3. Przejście przez ulicę.
Dzieci zgodnie z zasadami przechodzą na drugą stronę jezdni.

Pięknie poradziliście sobie z zadaniami. Jednak przed nami znajduje się kolejny znak, kto wie co on oznacza?( roboty drogowe) Następny odcinek drogi musicie przejść przez gęsty las.

4. Ćwiczenia z przeszkodami
Dzieci ustawiają się jeden za drugim ...