Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI
Nauczyciel: Magdalena Walas
Przedmiot: język angielski
Klasa: IV
Temat: Zastosowanie zaimków dzierżawczych.
Cele lekcji:
Po zajęciach uczeń powinien:
|zapamiętać (znać) |wiedzieć |
| |rozumieć |umieć |
|Zaimki dzierżawcze, |Różnicę pomiędzy określnikami dzierżawczymi a|wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy |
| |zaimkami dzierżawczymi |zaimkami dzierżawczymi ma określnikami, |
| | |zapisać poznane wyrażenia, |
| | |rozpoznać zaimki dzierżawcze w tekście, |
PRZEBIEG ZAJĘĆ
|ETAP |PLANOWANIE AKTYWNOŚCI |UWAGI METODYCZNE |PLANOWANY |
| | |(forma, metoda, materiały) |CZAS |
| | | |TRWANIA |
|Faza wstępna |Powitanie, sprawdzenie pracy domowej, |praca z całą klasą, praca z |5 min. |
| | |podręcznikiem, | |
|Faza właściwa |1.Podanie celów i tematu lekcji, zapisanie tematu |praca z całą klasą, |2 min. |
| | | | |
| |2. Podanie nowego materiału zapoznanie z zaimkami | | |
| |dzierżawczymi, wyjaśnienie różnicy: |praca z całą klasą, elementy |4minuty |
| |a) uczniowie szkicują tabelę, |wykładu, | |
| |b) n-l wypisuje znaczenie słów a wybrany uczeń uzupełnia | | |
| |pierwszą kolumnę określnikami dzierżawczymi, |praca z całą klasą | |
| |c) n-l podaje zaimki, a następnie wyjaśnia różnicę, |plansze |2 min |
| |d) uczniowie zapisują do zeszytu regułę | | |
| | |praca z podręcznikiem, | |
| |3. Ćwiczenie wymowy nowego słownictwa. | |6 min. |
| | |praca indywidualna | |
| |4. Ćwiczenia gramatyczne: | | |
| |a) wyszukiwanie zaimków a dialogu | | |
| | |praca z całą klasą, | |
| |b) łączenie zdań zawierających określniki i zaimki o tym |listening | |
| |samym znaczeniu, ćwiczenie ustne | |2 min. |
| | |praca z podręcznikiem, | |
| |c) określanie do kogo należy rzeczy, (podr.6/33) |reading | |
| | | |5 min. |
| |d) zastosowanie zaimków w dłuższych wypowiedziach, |writing | |
| |(podr.7/33)-do realizacji w zależności od tempa pracy | | |
| |uczniów | | |
| | |praca w parach, speaking |5min |
| |6. Utrwalenie materiału gramatycznego i leksykalnego w | | |
| |formie pytań dotyczących omówionych zagadnień. |praca z podręcznikiem, | |
| | |writing |5min |
| | | | |
| | | | |
| | |pogadanka heurystyczna, | |
| | | |5min. |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | |3min. |
|Faza podsumowująca |Praca domowa: utrwalenie poznanych zwrotów, zadanie z | | |
| |zeszytu ćwiczeń: 3,4/21 |praca z całą klasą |3 min. |
| | | | |
| | | | |
Opracowała:….…
Magdalena Walas