Dodaj publikację
Autor
Izabela Mielniczek
Data publikacji
2010-05-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
37

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji do podręcznika New Adventures Elementary.  Gramatyka: should, must.
 Pobierz (docx, 23,4 KB)

Podgląd treści

Temat lekcji: You should be careful

Gramatyka:

- czasowniki modalne should i must- konsolidacja gramatyki (3 lekcje)

Słownictwo:

- przestępstwa - wyrażenia idiomatyczne

Cel ogólny:

Uczniowie uczą się jak używać should do udzielania rad i must do wyrażania zakazu.

Pomoce dydaktyczne:

Obrazki i karteczki

plakat

książka i zeszyt ćwiczeń New Adventures Elementary

tablica, kreda

Organizacja pracy w klasie:

praca cała klasą

praca indywidualna

praca w parach

Sprawności językowe:

Czytanie ze zrozumieniem

słuchanie ze zrozumieniem

mówienie

pisanie

Przebieg zajęć:

Faza wprowadzająca:

Sprawy organizacyjno – porządkowe:

Przywitanie się z klasą

Sprawdzenie obecności

Omówienie zadania domowego

Realizacja

Lead-in (wprowadzenie)

1.

Podanie tematu lekcji: You should be careful of thiefs (Powinieneś uważać na złodziei). Uczniowie tłumaczą temat, który powiązany jest z poprzednimi lekcjami.

Wprowadzenie słówka advice (rada). Nauczyciel zapisuje słowo na tablicy i próbuje skłonić uczniów do odgadnięcia polskiego tłumaczenia.

Nauczyciel zapisuje następną radę (używa przeczenia – shouldn’t): You shouldn’t go alone at night. U. tłumaczą zdanie. Nauczyciel podkreśla should i shouldn’t w zdaniach podsumowując ich użycie i podkreślając jak ważne są to słowa w codziennej komunikacji w języku angielskim. U. zapisują krótką notatkę do zeszytu.

Presentation (prezentacja zagadnienia)

2.

N. rozdaje obrazki i zdania z radami. U. mają dopasować rady do obrazków pracując w parach. Po zakończeniu zadania, u. czytają głośno rady tłumacząc je na język polski.

Practice (ćwiczenie)

3.

U. otwierają podręczniki i wykonują zadanie 5 str. 72 (wpisują should, albo shouldn’t, aby utworzyć rady.

Presentation (prezentacja zagadnienia)

4.

Nauczyciel pokazuje uczniom dwa znaki (zakaz palenia i nakaz zatrzymania się). U. starają się opisać co znaki znaczą. Dwóch chętnych uczniów zapisuje na tablicy zdania z must i mustn’t:

You must stop

You mustn’t smoke here

Nauczyciel podkreśla must i mustn’t w zdaniach, prosi uczniów o przetłumaczenie słów. N. zwraca uwagę na tłumaczenie mustn’t (mustn’t = „nie wolno ci”, a nie „nie musisz”). N. wskazuje na wagę tych w codziennej komunikacji w języku angielskim. N. dyktuje u. krótką notatkę. N. wprowadza słówko obligation (obowiązek, powinność).

Practice (ćwiczenie)

5.

U. otwierają podręczniki (str. 72). N. tłumaczy znaczenie słowa rule (zasada) prosi u. o przedstawienie różnicy pomiędzy vandalise i vandalism. U. indywidualnie pracują nad zadaniem 4 tworząc zasady zapobiegające przestępstwom (używają must i mustn’t). U. w parach sprawdzają swoje odpowiedzi. Chętni odczytują prawidłowe odpowiedzi na głos.

Production (produkcja, twórczość)

6.

N. pokazuje u. plakat z radami i obowiązkami dla osób korzystających z miejskich parków. Uczniowie w parach tworzą po jednym zdaniu ...