Dodaj publikację
Autor
Barbara Hinca
Data publikacji
2010-05-18
Średnia ocena
0,00
Pobrań
182

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat lekcji: Doskonalenie umiejętności przyjęcia, podania piłki i wykonania strzału na bramkę. Lekcja została przeprowadzona w klasie VI SP.
 Pobierz (doc, 40,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT ZAJĘĆ Z UNIHOCA
Temat: Doskonalenie umiejętności przyjęcia , podania piłki i wykonania strzału na bramkę.

Cel ogólny: - uczeń potrafi prawidłowo wykonać podania, przyjęcia i strzały na bramkę.
Cele szczegółowe:
a) umiejętności- uczeń :
- potrafi prowadzić, podać i wykonać strzał na bramkę,
- potrafi współdziałać w zespole,
- potrafi wykorzystać zdobyte umiejętności podczas gry zespołowej,
b) motoryczność – uczeń:
- rozwinie zwinność i szybkość,
- rozwinie czucie piłki kijem poprzez różne ćwiczenia ,
c) wiadomości – uczeń:
- zna zasady współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego,
- zna zasady zachowania się w szybko zmieniających się sytuacjach podczas gry,
d) wychowanie – uczeń:
- współdziała w zespole podczas ćwiczeń i gry właściwej.
Motywacja: przeżywa satysfakcję i radość z poprawnie wykonanego zadania.
Miejsce: sala gimnastyczna.
Liczba ćwiczących: 12
Środki dydaktyczne: pachołki, kije do unihokeja, piłeczki do unihoca.
Metody: naśladowcza ścisła, zadaniowa, zabawowo- klasyczna, pokaz, objaśnienie, instruowanie,
Formy :
- podziału uczniów: szereg, rząd, pary, indywidualnie,
- prowadzenia zajęć: frontalna , zajęcia w zespołach.

|I Część wstępna | | | |
|Czynności organizacyjne. |Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności. |2 |Ustawienie |
| |Przedstawienie głównych celów lekcji i sposobów ich | |dwuszereg |
| |realizacji | | |
| | | |x x x x x x x |
| |„Zabawa na sygnał” |3 |x x x x x x x |
|Zabawa ożywiająca |Bieg po obwodzie koła: |10 |N |
| |- krążenia RR w przód i w tył | | |
|Rozgrzewka – ćw. ogólnorozwojowe |- krok dostawny, na sygnał obrót | |N kontroluje poprawność |
| |- podskoki zmienne z wymachem RR | |wykonywanych ćwiczeń i |
| |- w truchcie na zmianę PR, LR dotknięcie parkietu | |udziela instruktażu |
| |- ćwiczenia z kijem do unihokeja | | |
| | | | |
| |Podania i przyjęcia piłki w truchcie | | |
| |Podania i przyjęcia piłki w biegu |15 | |
| |Podania i przyjęcia piłki po slalomie | | |
| |Strzały na bramkę po podaniu od kolegi oraz po odbiciu | | |
| |od bandy | |Uczniowie podzieleni na |
|II Część główna | | |dwa zespoły; |
|Podania, przyjęcia i strzały na bramkę|Uczniowie podzieleni na dwa zespoły, rozgrywają mecze, |10 |N udziela instruktażu |
| |N sędziuje podczas zawodów | |podczas ćwiczeń i |
| | | |kontroluje prawidłowość |
| |W marszu wznos RR z kijem w górę i opust w dół |5 |wykonanych zadań |
| |Ćwiczenia w siadzie i leżeniu | | |
| | | | |
| |Omówienie lekcji, oceny i pochwały dla zaangażowanych | | |
| |uczniów | |N demonstruje ćwiczenie |
|Udział w grze właściwej |Pożegnanie | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
|III Część końcowa | | | |
|Ćwiczenia uspokajające | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
|Prace porządkowe i pożegnanie | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |