Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Przedmiotowy system oceniania
z informatyki
w klasach I-II
Gimnazjum w Dobrej
Nauczyciel Anna Dubaj
PODSTAWA PRAWNA
Przedmiotowy System Oceniania (w skrócie PSO) jest zgodny z Rozporządzeniem
Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. (Dz.U. z 2004r. Nr 199, poz. 2046)
Przedmiotowy System Oceniania z Informatyki jest zgodny z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania w Gimnazjum w Dobrej.
POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Uczniowie zostają poinformowani o zasadach przedmiotowego oceniania na początku roku szkolnego, a o ewentualnych poprawkach natychmiast po ich wprowadzeniu.
2. Wydrukowany Przedmiotowe Zasady Oceniania wywieszony jest w pracowni
Komputerowej.
3. Niniejszy regulamin jest zgodny z SSO obowiązującym w naszym Gimnazjum.
4. Realizowane treści programowe (w klasach pierwszych i drugich) są zgodne
z programem nauczania.
5. W okresie pierwszego miesiąca nauki uczniowie poddawani są sprawdzaniu osiągnięć, lecz oceny niedostateczne nie są odnotowywane w dzienniku. W takiej sytuacji uczeń zobowiązany jest do poprawienia oceny w terminie uzgodnionym z nauczycielem.
6. W wyniku długiej(50%) nieusprawiedliwionej nieobecności, która uniemożliwiła uzyskanie przez ucznia oceny semestralnej lub końcowej należy stosować procedury przewidziane w szkole dla egzaminów klasyfikacyjnych.
7. Uczeń nie klasyfikowany z informatyki w I okresie ma obowiązek nadrobić zaległości programowe i w ciągu 2 miesięcy II okresu poddać się procedurze sprawdzenia wiadomości i umiejętności w formie praktycznej.
8. O przewidywanej ocenie okresowej lub końcowo rocznej uczeń jest informowany na dwa tygodnie, a w przypadku przewidywanej oceny niedostatecznej, na miesiąc przed klasyfikacyjnym posiedzeniem rady pedagogicznej.
9. W przypadku uzyskania końcowo rocznej oceny niedostatecznej może, za zgodą rady pedagogicznej, zdawać egzamin poprawkowy w terminie wyznaczonym przez
dyrektora. Uczeń, który z udokumentowanych przyczyn losowych nie przystąpił do egzaminu klasyfikacyjnego lub poprawkowego, może do niego przystąpić w dodatkowym terminie wyznaczonym przez dyrektora.
10. Uczeń, który nie przystąpił do egzaminu poprawkowego lub klasyfikacyjnego nie
otrzymuje promocji i powtarza klasę.
OCENIANIE Z INFORMATYKI
1. Na lekcjach informatyki będą oceniane następujące obszary aktywności uczniów:
· Sprawdziany
· Sprawdziany praktyczne
· kartkówki
· aktywność na lekcji (wszelkie formy przygotowania do lekcji)
· umiejętność współpracy w grupie i przestrzegania przepisów regulaminu pracowni
komputerowej
· systematyczność pracy ucznia
· udział w konkursach i olimpiadach
· dobrowolne prace dodatkowe
· pytania ustne
· prace wykonywane (za pomocą komputera) na różnego rodzaju konkursy z innych
przedmiotów.
2. Do oceniania stosuję się skalę ocen zgodną z SSO.
· Celujący - 6
· Bardzo dobry - 5
· Dobry - 4
· Dostateczny - 3
· Dopuszczający - 2
· Niedostateczny – 1
3. W przypadku krótkiej odpowiedzi ...