Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Publiczne Gimnazjum Kadzidło, 14.04.2010r.
im. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka”
w Kadzidle
ul. Kościuszki 13
07-420 Kadzidło
Konspekt lekcji języka angielskiego
przeprowadzonej w dniu 14.04.2010 r.
w klasie I e
Agnieszka Boruch
Nauczyciel: Agnieszka Boruch
Szkoła: Publiczne Gimnazjum w Kadzidle
Data: 14 kwietnia 2010 r.
Klasa: I e.
Poziom zaawansowania:: podstawowy
Czas trwania lekcji:: 45 minut
Temat: Can you remember it? Unit 5-revision (rzeczowniki policzalne, niepoliczalne, zwroty: how much, how many, jednostki miary).
Realizacja podstawy programowej:
Żywienie.
Cele lekcji: utrwalenie materiału poznanego w dziale 5 dotyczącym żywności.
Materiały:
Książka ucznia oraz ćwiczenie z serii „Connections 2” (Wydawnictwo Oxford).
Komputer. Rzutnik.
Metody prowadzenia lekcji: pogadanka, praca indywidualna, praca w parach, praca grupowa.
PRZEBIEG LEKCJI
I. Wstęp: 1. Powitanie.
2. Sprawdzenie listy obecności.
3. Sprawdzenie pracy domowej (razem: 4 minuty).
II. Główna cześć lekcji:
1. Rozgrzewka językowa. Krótka dyskusja dotycząca zwyczajów żywieniowych uczniów (4 minuty).
2. Nauczyciel wykorzystując komputer i rzutnik wyświetla uczniom obrazki przedstawiające produkty żywnościowe. Uczniowie, którzy znają nazwę danego produktu zgłaszają się i mówią na forum klasy angielską nazwę produktu
(4 minuty).
3. Ćwiczenie 1/68 (podręcznik). Uczniowie w grupach 3-4 osobowych porządkują w dwie kolumny słownictwo dotyczące jedzenia w dwie grupy: policzalne
i niepoliczalne. Po upływie czasu wybrani liderzy grup czytają swoje odpowiedzi. (4 minuty).
4. Ćwiczenie z użyciem rzutnika. Nauczyciel wyświetla na rzutniku ćwiczenie,
w którym uczniowie mają za zadanie uzupełnić luki w zdaniu zwrotami:
some, a, an, any. Po upływie czasu wspólnie sprawdzamy ćwiczenie (5minut).
5. Ćwiczenie 3/68 – podręcznik. Praca indywidualna. Uczniowie zakreślają właściwe słowo w zdaniu (some, any, much, many). Po upływie ustalonego czasu ochotnicy czytają odpowiedzi (4 minuty).
6. Ćwiczenie 4/68 - podręcznik. Uczniowie w parach układają pytania z zastosowaniem odpowiednich konstrukcji. Po upływie ustalonego czasu sprawdzamy zadanie na tablicy (6 minut).
7. Ćwiczenie 6/68 – podręcznik. Nauczyciel umieszcza na tablicy różne obrazki przedstawiające produkty żywnościowe. Uczniowie w parach mają za zadanie dopasować produkty do odpowiednich jednostek miary, np. a slice of bread, etc.
Po upływie ustalonego czasu wspólnie sprawdzamy zadanie (6 minut).
8. Ćwiczenie 7/68. Uczniowie w grupach 3-4 osobowych mają za zadanie wpisać
w odpowiednia kolumnę produkt żywnościowy. Po upływie ustalonego czasu wspólnie sprawdzamy ćwiczenie (5 minut).
9. Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej - ćwiczenie 9/69 – podręcznik (2 minuty).
III. Zakończenie lekcji. Pożegnanie.