Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI Z DZIAŁU
PŁASKI I PRZESTRZENNY UKŁADU SIŁ
I. Temat: REAKCJE WIĘZÓW
Data: 19.05.2010 r.
KLASA I Technikum
Specjalność technik mechanik
Symbol cyfrowy zawodu 311[20]
Prowadzący: mgr inż. Kopertowski Wojciech
II. Założenia metodyczne
Tematyka lekcji dotyczy podręcznika:
Władysława Siuty „Mechanika techniczna” (Wyd. WS i P)
1. Cele edukacyjne:
a) kształcenie wiadomości:
- Poznanie przez uczniów pojęcia ciała swobodnego i nieswobodnego;
- Poznanie przez uczniów pojęcia więzów i reakcji;
- Poznanie przez uczniów pojęcia podpór i ich rodzaju;
- Zrozumienie pojęcia stopni swobody;
b) kształcenie umiejętności
- Stosowanie poznanych metod ograniczania stopni sobody;
- Stosowanie typowych więzów;
- Analiza typowych reakcji więzów;
b) wychowanie
- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i wyciągania wniosków;
- dochodzenie do zrozumienia a nie tylko do pamięciowego opanowania przekazanych treści;
- dokonywanie samooceny i oceny pracy innych;
- budowanie poczucia odpowiedzialności i obiektywizmu.
2. Metody pracy:
- Pogadanka;
- Wykład;
- Problemowa;
3. Środki dydaktyczne
- Podręcznik – Władysława Siuty „Mechanika techniczna” (Wyd. WS i P)
-
III. Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjne.
2. Sprawdzenie wiadomości z ostatniej lekcji o podziale sił i układach sił
Pytania i polecenia:
- podaj definicję siły oraz jej cechy
- wymień rodzaje sił
- wymień rodzaje układów sił
3. Podanie tematu lekcji „Reakcje więzów”
4. Podanie celów lekcji.
5. Realizacja tematu lekcji:
Wykład, pogadanka.
6. Podsumowanie lekcji.
7. Zadanie pracy domowej: Podaj przykłady poznanych więzów na lekcji z otoczenia.
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]