Dodaj publikację
Autor
Ewa Pocierznicka
Data publikacji
2010-05-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
128

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

"Merry Christmas!" to konspekt przedśwątecznej lekcji języka angielskiego, przeznaczonej dla klas I.
 Pobierz (doc, 21,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego

Przedmiot: język angielski
Nauczyciel: Ewa Pocierznicka
Data: 27.10.2009 r.
Klasa: I
Temat: "Merry Christmas!"

Cele ogólne:

poznanie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia;
uświadomienie różnorodności kulturowej oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec innych zwyczajów
utrwalenie liczebników do 6
Cele szczegółowe:

Uczeń:
zna słownictwo dotyczące świąt Bożego Narodzenia
zna liczebniki od 1 do 6
zna świąteczne tradycje krajów anglojęzycznych

Formy pracy: Cała klasa, praca indywidualna

Metody pracy: Pogadanka, zabawy z użyciem kart obrazkowych

Pomoce: Karty pracy, karty obrazkowe, podręcznik

Przebieg lekcji:

Przywitanie, sprawdzenie obecności.

2. Nawiązując do poprzedniej lekcji, z pomocą ilustracji w podręczniku, nauczyciel rozmawia z dziećmi na temat zwyczajów świątecznych polskich i brytyjskich: ubieranie choinki (Christmas tree), wykonywanie ozdób choinkowych, prezenty od Świętego Mikołaja (Father Christmas), składanie życzeń (Merry Christmas).

3. Wprowadzenie i nauka nowych słów: presents, candles, stars, cards, stockings, bells (omówienie ich związku ze świętami w Polsce i W. Brytanii). Powtarzanie chóralne i indywidualne za nauczycielem. Pytanie o liczbę przedmiotów na obrazku: How many presents?

4. Zabawy utrwalające słownictwo:
Nauczyciel umieszcza karty obrazkowe na tablicy i razem z uczniami po kolei nazywa przedmioty. Następnie odwraca jedną kartę obrazkiem do tablicy i pyta uczniów, czy pamiętają, co ona przedstawia. Uczniowie znowu nazywają wszystkie przedmioty na kartach, łącznie z tym zakrytym. Ćwiczenie powtarzane jest z pozostałymi kartami.
Gra z liczbami: na tablicy umieszczone są karty z liczbami od 1-6, a pod nimi 6 kart obrazkowych w innej kolejności, jak były poprzednio. Nauczyciel podaje liczbę, a uczniowie odpowiedni wyraz.

5. Nauczyciel rozdaje karty pracy i objaśnia zadanie: tradycyjnie dzieci w Wlk. Brytanii i USA zostawiają św. Mikołajowi poczęstunek – mleko i ciasteczka. Uczniowie mają pomóc Mikołajowi, który chce zjeść swoje ciastko, ale nie może znaleźć w labiryncie drogi do szklanki mleka. Uczniowie, którzy szybciej pracują mogą pokolorować rysunek.

6. Gra Who am I Santa? Nauczyciel zawiązuje szalem oczy jednemu z uczniów, a pozostałe dzieci stają w kręgu dookoła niego. Nauczyciel okręca dziecko z zasłoniętymi oczyma wokół własnej osi, a potem zatrzymuje je przed jednym z uczniów w kręgu. Uczeń ten mówi Ho, ho, ho, who am I?, zaś dziecko z zawiązanymi oczyma ma za zadanie go rozpoznać i zawołać jego imię.

6. Zadanie pracy domowej – dzieci mają złożyć komuś życzenia po angielsku. Pożegnanie.