Dodaj publikację
Autor
Wioleta Pilecka
Data publikacji
2010-06-10
Średnia ocena
5,00
Pobrań
214

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć kółka komputerowego dla dzieci klasy III. Uczniowie uczą się tworzenia filmu w programie Windows Movie Maker.
 Pobierz (pdf, 178,8 KB)

Podgląd treści



Scenariusz zajęć – kółko komputerowe.

TEMAT Przygoda z filmem. Ćwiczenia w wyszukiwaniu informacji w Internecie.

Kopiowanie informacji i obrazów do folderu FILM.

Wykonanie prezentacji multimedialnej o ulubionym filmie.

Czarnków, 2010-01-07
Czarnków, 2010-01-14

Cele:

Metody:

• doskonalenie umiejętności wypowiadania się na dany temat,
• kształtowanie umiejętności samodzielnej pracy,
• poznanie rodzajów filmu
• zapoznanie się z rodzajami sieci i zasadami poruszania się po stronach www,
• umiejętność wyszukiwania przydatnych informacji.
• zapoznanie się z zawodami związanego z filmem
• gromadzenie materiałów związanych z filmem,
• wykorzystanie pokazu multimedialnego,
• wykonanie prezentacji multimedialnej

• pogadanka,
• praktyczne działania,

Formy pracy:

indywidualna zróżnicowana

• Pomoce: komputer, edytor tekstu MS Word, Internet, prezentacja multimedialna o filmie,

tworzenie filmu w aplikacji Windows Movie Maker

Przebieg lekcji:

1. Powitanie. Zajęcie stanowisk. Włączenie komputerów. Zalogowanie się.
2. Rozmowa na temat ulubionych filmów.
3. Pokaz multimedialny: „Film” (rodzaje filmu, istota filmu, zawody związane z

filmem, itp.)

Opracowanie: W. Pilecka

Scenariusz zajęć – kółko komputerowe.

4. Założenie folderu pt. Film.
5. Wyszukiwanie informacji w Internecie na temat ulubionego filmu i ulubionych

aktorów (http://film.onet.pl/ )

Opracowanie: W. Pilecka

Scenariusz zajęć – kółko komputerowe.

6. Zapisywanie informacji w edytorze tekstu MS Word. Zapisywanie obrazów do

folderu film.

7. Wykonanie prezentacji multimedialnej na temat ulubionego filmu .
8. Zapisywanie prezentacji jako pokaz slajdów oraz jako obrazy w formacie JPEG.
9. Tworzenie filmu w programie Windows Movie Maker (nauka):

importowanie slajdów

tworzenie przejść wideo


• umieszczanie ich w osi czasu

• podkład muzyczny
• zapis filmu na dysk

10. Podsumowanie zajęć.

Opracowanie: W. Pilecka