Dodaj publikację
Autor
Adelajda Patyk
Data publikacji
2010-06-15
Średnia ocena
0,00
Pobrań
154

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

First Conditional - exercises. Konspekt lekcji języka angielskiego.
 Pobierz (docx, 20,4 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauczyciel:

Klasa:

Data:

Temat lekcji: Pierwszy okres warunkowy – ćwiczenia.

Główny cel lekcji: utrwalenie prawidłowego użycia pierwszego okresu warunkowego

(First Conditional) w mowie i piśmie.

Podstawa programowa:

Treści:

Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych,

gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych).

Uczeń rozumie ze słuchu proste, krótkie, typowe wypowiedzi.

Uczeń rozumie proste wypowiedzi pisemne.

Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi ustne.

Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi pisemne.

Uczeń reaguje ustnie w sposób zrozumiały w typowych sytuacjach.

Uczeń reaguje w formie prostego tekstu pisanego.

Uczeń przetwarza tekst ustnie lub pisemnie.

Uczeń dokonuje samooceny.

Uczeń współdziała w grupie.

Uczeń korzysta ze źródeł informacji w języku obcym również za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Osiągnięcia

Sprawność rozumienia ze słuchu:

rozumienie ogólnego sensu oraz głównych punktów wypowiedzi

wyszukiwanie konkretnych, szczegółowych informacji

reagowanie na proste polecenia w pierwszym okresie warunkowym

Sprawność mówienia:

formułowanie krótkich, płynnych i spójnych wypowiedzi z użyciem pierwszego okresu warunkowego (First Conditional)

umiejętność udzielenia odpowiedzi na pytanie z użyciem okresu warunkowego

Sprawność czytania:

rozumienie ogólnego sensu oraz głównych punktów tekstu

spekulowanie na temat brakujących słów w tekście (odgadnięcie np. jaka to część mowy)

Sprawność pisania:

zastosowanie zasad budowy zdań w pierwszym okresie warunkowym w praktyce

umiejętność uzupełniania i tworzenia zdań w pierwszym okresie warunkowym

Inne umiejętności:

określenie ogólnego celu zadania oraz kolejności wykonywanych prac

zdobywanie brakujących i dostępnych informacji

samoocena, ewaluacje wyników swojej pracy oraz porównanie ich z zamierzonym celem

praca w grupie

Cele operacyjne:

1. Wiadomości: Uczeń:

● zna zasady tworzenia zdań w pierwszym okresie warunkowym.

● wie w jakich sytuacjach jest on używany.

● zna czasowniki opisujące proste czynności.

2. Umiejętności: Uczeń:

● potrafi opisać proste sytuacje w mowie i piśmie posługując się pierwszym okresem

warunkowym.

● potrafi wyobrazić sobie i przedstawić w mowie i piśmie ciąg zależności i sytuacji

wynikających ze spełnienia kolejnych warunków.

● potrafi zareagować na proste polecenia jeśli spełnia zawarty w poleceniu warunek.

● potrafi zrozumieć tekst piosenki i uzupełnić brakujące słowa tekstu.

.

3. Postawy: Uczeń:

● bierze aktywny udział w lekcji.

● podejmuje próby wykonania zadania.

● współpracuje w grupie.

● potrafi dokonać samooceny i porównać wyniki swojej pracy z zamierzonym celem.

Metody: komunikacyjna, metoda kinestetyczna, metoda audiowizualna.

Środki dydaktyczne: tablica, podręcznik, płyta CD, magnetofon, komputer, Internet.

Fazy lekcji

I Wstęp: (3 min)

Czynności organizacyjne: powitanie, sprawdzenie obecności, zapisanie tematu lekcji, przedstawienie uczniom celów lekcji.

II Rozwinięcie (40 min)

Krok 1: Nauczyciel wraz uczniami powtarza sposoby tworzenia zdań w pierwszym okresie warunkowym (First Conditional) oraz sytuacje, w których jest on używany.

Krok 2 ...