Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Maślanka
Data publikacji
2010-09-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
261

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęcia otwartego dla rodziców i nauczycieli metodą wczesnej nauki czytania J. Cieszyńskiej.
 Pobierz (doc, 24,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt zajęcia otwartego dla rodziców i nauczycieli metodą wczesnej nauki czytania J. Cieszyńskiej.

Grupa: 3 - latki
Prowadząca: Katarzyna Maślanka
Data: 20.10.2005r.
Temat: Ruch uliczny – opowiadanie nauczycielki na podstawie ilustracji. Utrwalenie poznanych samogłosek A, U, I. Wprowadzenie samogłosek E, Y,O

Cel główny: Wprowadzenie ciągu samogłosek E, Y, O – powtarzanie, różnicowanie, czytanie

Cele operacyjne: dziecko potrafi powtórzyć, rozróżnić, czytać – nazywać samogłoski, bawi się wspólnie z kolegami, wyszukuje różnice w obrazkach, wie, że należy się zgłaszać dom odpowiedzi, w ciszy oczekuje na swoją kolej wypowiedzi

Metoda: zabawowa
Forma: z całą grupą

Środki dydaktyczne: ilustracje przedstawiające ruch uliczny, po 2 obrazki – lalki, jeża ,auta (jeden jest niekompletny)litery - samogłoski A,I,E,Y,O,U ,literki na tasiemce dla każdego dziecka (po jednej);kostka z literami i obrazkami; ilustracje z opisem wymowy,
magnetofon, płyta z nagraniem odgłosów ulicy

Przebieg:

1. Przedstawienie grupy piosenką „Krasnoludki”
2. Usadowienie w kole – krótka rozmowa na temat ruchu ulicznego- odgadywanie ilustracji – różnice, wysłuchanie odgłosów ruchu ulicznego
3. Utrwalenie umiejętności powtarzania, różnicowania, czytania samogłosek A, U, I- zabawa „kotki”
4. Prezentacja samogłosek E, Y, O – śpiewanie liter na znanych piosenkach, wyklaskiwanie(powtarzanie, wskazywanie, odczytywanie)
5. Zabawa ruchowa „Stań koło swojej literki”; „Samochody” – brum,brum
6. Tajemnicza kostka – rzucanie kostka i odczytywanie tego co wskazuje kostka
7. Podsumowanie – utrwalenie przez śpiew samogłosek za pomocą maskotek