Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Afroditte, 2011-04-04, ocena:
Do podręcznika New Adventures.
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
25.03.20104.
Klasa: II a
Czas: 45 min.
Temat: Practical English – computer technologies. (Utrwalenie wiadomości – technologie komputerowe)
Cel główny:
Uczeń zna słownictwo związane z komputerami, konstrukcję „to be going to” i zasady tworzenia zdań w czasie future simple.
Cele operacyjne:
- uczeń potrafi nazwać elementy składowe komputera,
- uczeń potrafi nazwać podstawowe rodzaje gier komputerowych,
- uczeń używa konstrukcji „to be going to” do wyrażania planów i zamiarów,
- uczeń używa czasu future simple do wyrażania przewidywań,
- uczeń wie jak wysłać wiadomość e-mail,
- uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem,
- uczeń doskonali mówienie,
Formy pracy:
- indywidualna,
- zbiorowa,
- w parach,
- odpowiedzi chóralne
Metody pracy:
- odpowiedzi na pytania,
- słuchanie ze zrozumieniem,
- personalizacja,
- ćwiczenia gramatyczne,
Środki dydaktyczne:
podręcznik, zeszyt ćwiczeń, odtwarzacz CD
Tok lekcji oraz Czynności ucznia:
1. Sprawdzenie obecności, sprawdzenie pracy domowej.
2. Zapoznanie z tematem lekcji i objaśnienie go uczniom - zapisanie tematu lekcji do zeszytów.
3. Powtórzenie słownictwa niezbędnego do realizacji tematu. Nauczyciel wybiera uczniów którzy losują pytania typu „What do you use to print documents?” na które mają odpowiedzieć jednym słowem, naprowadzając w ten sposób na poznane słownictwo.
4. Przypomnienie nazw typów gier. Nauczyciel nawiązuje pogadankę „Do you play computer games? What computer games do you like? What type of game is it?” Uczniowie odpowiadają.
5. Rozumienie tekstu słuchanego. Nauczyciel objaśnia iż za chwile uczniowie wysłuchają nagrania w którym wnuczek uczy dziadka jak wysłać e-mail. Uczniowie mają za zadanie uszeregować instrukcję wysyłania maila w odpowiedniej kolejności. Uczniowie słuchają nagrania i sprawdzają swoje odpowiedzi, następnie nauczyciel sprawdza je wraz z klasą.
6. Uczniowie w parach zapisują swoje plany na weekend w tabeli. Nauczyciel podaje przykładowe czynności, nstęnie sprawdza poprawnośc wykonania ćwiczenia.
|My weekend |
|my plans and intentions |my predictions |
|- |- |
|- |- |
| | |
7. Podsumowanie - Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tematu lekcji. Nauczyciel podaje zakres materiału obowiązujący na sprawdzian.
8. Ocena pracy uczniów.
9. Zakończenie zajęć.
Ćwiczenia dodatkowe – zeszyt ćwiczeń str 57