Dodaj publikację
Autor
Edyta Starostka
Data publikacji
2010-11-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
22

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt z lekcji języka niemieckiego.
 Pobierz (doc, 24,5 KB)

Podgląd treści

Konspekt z lekcji języka niemieckiego

Data: czerwiec 2004
Prowadząca: Edyta Krakowczyk
Klasa: VI

Temat:Sport macht fit - Auf dem Sportplatz

Cel ogólny:
Uczeń potrafi nazwać dyscypliny sportowe i zbudować, krótką wypowiedź na ich temat.

Cele lekcji szczegółowe lekcji:
Uczeń
• Globalnie rozumie słyszany tekst
• Potrafi nazywać dyscypliny sportowe
• Potrafi porównać cechy
• Potrafi wyrazić sądy i opinie
• Potrafi zareagować na krytykę
• Rozumie nazwy dyscyplin sportowych
• Potrafi zadawać pytania w wywiadzie ze sportowcem
• Zna zasadę stopniowania przymiotników regularnych
• Zna formy poszczególnych stopni wybranych przymiotników nieregularnych

Formy pracy:
1. indywidualna
2. cała klasa

Środki dydaktyczne:
• ćwiczenia
• podręcznik
• książka pt.: „ Gramatyka niemiecka dla Szkoły Podstawowej”
• kaseta
• magnetofon

Przebieg lekcji:
1. Wprowadzenie. Przywitanie sprawdzenie obecności, podanie nowego tematu lekcji.
2. Rozwinięcie
» Praca z podręcznikiem. Nauczyciel puszcza kasetę, na której jest tekst znajdujący się w podręczniku. Po wysłuchaniu tekstu wybrany uczeń czyta tekst, a pozostali uczniowie zaznaczają nieznane słownictwo. Nauczyciel wspólnie z uczniami tłumaczy ewentualne nieznane słówka.
Nauczyciel zwraca uwagę na to, że w tekście znajdują się różne stopnie przymiotników i podaje krótką notatkę do zeszytu na ten temat. Następnie stopnie znajdujące się w podręczniku zostają usystematyzowane na stopień równy, wyższy i najwyższy i przepisane do zeszytu.
»Praca z zeszytem ćwiczeń.
• Pierwsze ćwiczenie to ćwiczenie sprawdzające globalne rozumienie tekstu. Polega ono na zaznaczeniu jednej z trzech podanych odpowiedzi.
• Drugie ćwiczenie polega na podpisaniu obrazka przedstawiającego dyscypliny sportowe.
• Kolejne ćwiczenie służy przypomnieniu szyku zdania w zdaniach pytajnych
• W ostatnim ćwiczeniu uczniowie systematyzują stopnie przymiotników

5. Zakończenie. Na zakończenie nauczyciel sprawdza jeszcze raz czy uczniowie wiedzą, na czym polega stopniowanie przymiotników odpytując z ławki chętnych.