Dodaj publikację
Autor
Marzena Sbirenda
Data publikacji
2011-01-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
168

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka angielskiego jest przeznaczony dla II gimnazjum i zawiera treści z działu "Zdrowie".
 Pobierz (doc, 37,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI
PRZEDMIOT: Język angielski
CZAS TRWANIA: 45 minut
KLASA: II / Gm

TEMAT LEKCJI: Health and healthy lifestyle.

CELE LEKCJI:
Cele ogólne:
• rozwijanie świadomości dotyczącej własnego zdrowia i zdrowego trybu życia
• kształcenie umiejętności pracy w parach

Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi: wyszukiwać informacje (dobierać osoby do czynności i opisów, odczytać odpowiedzi do quizu), podać własne sugestie i propozycje dotyczące zdrowia nastolatków, używać bogatego słownictwa, zachować poprawność językową

Uczeń rozumie: czytany tekst, polecenia nauczyciela, wypowiedzi osób ze słuchu

Uczeń poznaje: nowe słownictwo i wyrażenia związane ze zdrowiem i zdrowym trybem życia

METODY NAUCZANIA:

Treningowa: uczeń doskonali umiejętność wypowiadania się w języku angielskim, ćwiczy wymowę, wzbogaca słownictwo
Aktywizująca: uczniowie wspólnie rozwiązują zadania, prezentują wyniki na forum klasy
Podawcza: nauczyciel wyjaśnia znaczenie nowego słownictwa

POMOCE DYDAKYCZNE: podręcznik i ćwiczenia Exam Challenges 3, magnetofon i płyta CD

FORMY PRACY: praca indywidualna, praca w parach, praca zbiorowa

PRZEBIEG LEKCJI:
I FAZA POCZĄTKOWA:
1. Czynności organizacyjne – powitanie, sprawdzenie listy obecności i podanie celów lekcji.
2. Podanie uczniom tematu lekcji, zapisanie na tablicy i w zeszytach.
3. Rozgrzewka językowa: How can we live healthy? Uczniowie podają przykłady zdrowego trybu życia.

II FAZA ŚRÓDLEKCYJNA:
1. Uczniowie zapoznają się z podanym w podręczniku nowym słownictwem związanym ze zdrowiem, z pomocą nauczyciela tłumaczą niezrozumiałe zwroty, a następnie w parach dzielą je na: powszechne problemy ze zdrowiem oraz na lekarstwa.
2. Uczniowie czytają podane w podręczniku opisy, następnie dwukrotnie wysłuchują wypowiedzi osób, przyporządkowują dane osoby do podanych w podręczniku opisów i sytuacji. Następnie wybrani uczniowie odczytują odpowiedzi na forum klasy.
3. Uczniowie zapoznają się z podaną w podręczniku ankietą dotyczącą zdrowego trybu życia, z pomocą nauczyciela wyjaśniają niezrozumiałe słownictwo, w parach rozwiązują ankietę zapisując swoje odpowiedzi na kartce, a następnie prezentują wyniki klasie. Dodatkowo uczniowie sprawdzają swoje wyniki z punktacją podaną w książce.
4. Uczniowie w parach przygotowują krótką wypowiedź na temat: How can teenagers in your country get healthier? Następnie uczniowie przedstawiają swoje propozycje klasie.

III FAZA KOŃCOWA:
1. Podsumowanie lekcji: Good health resolutions. Uczniowie piszą na tablicy oraz w zeszytach własne postanowienia o zdrowym trybie życia.
2. Ocena aktywności uczniów.
3. Zadanie domowe: Zadania: 1,2,5, s. 23 – w ćwiczeniach.

Opracowała: Marzena Sbirenda