Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć
Temat kompleksowy: Zasypało cały świat, w nocy z nieba śnieżek spadł
Temat dnia: Uroki zimy
Dzieci: 5- letnie
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi klasyfikować różne przedmioty (sylwety) w odpowiednie zbiory
Środki dydaktyczne: ilustracje zimy, piosenki: CD piosenki nr 27 „Tupu, tup po śniegu”, „Puk, puk, puk”, sylwety czapek, szalików i rękawiczek w różnych kolorach, „Kajecik” s.47, kredki
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego
Obszar 4 – wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia
4/2 grupuje obiekty w sensowny sposób (klasyfikuje) i formułuje uogólnienia…
Przebieg zajęć:
Wspólna rozmowa na temat nadchodzącej pory roku, omawianie ilustracji zimy, co ubieramy się zima?
Słuchanie i śpiewanie piosenki „Tupu, tup po śniegu”, ilustrowanie piosenki ruchem.
1.Przyszła zima biała
Śniegu nasypała
Zamroziła wodę
Staw przykryła lodem
Ref.: Tupu, tup po śniegu
Dzyn, dzyń, dzyń na sankach
Skrzypu, skrzyp na mrozie
Lepimy bałwanka
2.Kraczą głośno wrony
Marzną nam ogony
Mamy pusto w brzuszku
Dajcie nam okruszków!
Ref.: Tupu, tup po śniegu …
3.Ciepłe rękawiczki
I wełniany szalik
Białej, ostrej zimy
Nie boję się wcale
Ref.: Tupu, tup po śniegu …
„Zimowe ubrania” – nazywanie i klasyfikowanie sylwet (w 3 wielkościach i w 5 kolorach) czapek, szalików i rękawiczek w odpowiednie zbiory. Klasyfikowanie wg.: wielkości, koloru i rodzaju.
Słuchanie piosenki „Puk, puk, puk”
Praca z „Kajecikiem” cz.1, s. 47 (Nowa era)