Dodaj publikację
Autor
Iwona Witkowska
Data publikacji
2011-01-31
Średnia ocena
0,00
Pobrań
256

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć świetlicowych "Warzywa i owoce - samo zdrowie".
 Pobierz (docx, 12,7 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć świetlicowych prowadzonych przez Iwonę Witkowską w Szkole Podstawowej nr.4. z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie.

Temat: Warzywa i owoce - samo zdrowie.

Cele ogólne:

1.Rozwijanie różnych form ekspresji dziecka(słownej i plastycznej)

2.Integracja ucznia w grupie.

3.Rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązanie krzyżówki.

4.Zapoznanie z techniką plastyczną – malowanie farbą plakatową kartonu pokrytego bandażem.

5.Rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem.

6.Kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie.

7.Eliminowanie złych przyzwyczajeń dotyczących odżywiania.

8.Wdrażanie do estetycznego wykonywania prac i porządku.

Cele operacyjne:

Uczeń po zajęciach:

Zapoznaje się z produktami szkodliwymi dla naszego zdrowia.

Poznaje walory warzyw i owoców niezbędnych dla naszego zdrowia.

Wymienia warzywa i owoce.

Opisuje swoją pracę.

Posługuje się poznaną techniką plastyczną.

Wypowiada się pełnymi zdaniami.

Czas trwania 45 minut.

Metody pracy:

1Słowna:objaśnianie zadań stawianych do wykonania ,pogadanka.

2.Pokaz: warzyw i owoców.

3.Ćwiczenie:samodzielna praca uczniów.

Formy pracy:

Zbiorowa,indywidualna jednolita.

Środki dydaktyczne i materiały:

1.Krzyżówka.

2.Rysunki warzyw i owoców.

3.Owoce, warzywa i inne produkty.

4.Kartony pokryte bandażem, farby plakatowe.

Przebieg zajęć

1.Krzyżówka wprowadzająca do tematu zajęć.

2.Pogadanka na temat zdrowia i zdrowego odżywiania.

3.Prezentacja poszczególnych produktów i ich omówienie.

4.Rozpoznawanie i przyporządkowanie warzyw i owoców do odpowiedniej grupy.

5.Zabawa ruchowa ,sałatka owocowa.

6.Zabawa integrująca przy muzyce.

7.Pokaz nowej techniki pracy i jej omówienie.

8.Indywidualne wykonywanie pracy przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela. Temat pracy :Warzywa i owoce.

9.Zorganizowanie wystawki prac i ich omówienie.

10.Uporządkowanie stanowisk pracy.

11.Podsumowanie zajęć.

12.Dokonanie oceny prac uczniów-wystawka prac na tablicy korytarza szkolnego.

Opracowała: Iwona Witkowska